....

Chyba na stránce: Jak získat peníze na skautské projekty díky kalendáři - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2142-jak-ziskat-penize-na-skautske-projekty-diky-kalendari?autologin=1"

Jak získat peníze na skautské projekty díky kalendáři

Jak získat peníze na skautské projekty díky kalendáři

Skautský kalendář na rok 2016 vychází také ve variantě „Podporuji skauting“. Oproti běžné verzi se prodává o 20 Kč levněji, pokud si ho pořídíte ve více než 7 kusech. Benefiční kalendář je tu proto, abyste ho mohli dávat jako odměnu dárcům svého střediska nebo oddílu. Jak ale k darování pobídnout? Přečtěte si užitečné tipy.

Pozn: Pokud máte svůj střediskový kalendář, samozřejmě na něj můžete uplatnit následující tipy také.

Kupte si benefiční kalendář na: skaut.cz/obchod
Při koupi více než 7 kusů vás vyjde cena na 70 Kč za kalendář. Kalendář má prodlouženou podkladovou stranu, na jejímž konci je viditelně napsáno "Podporuji skauting".

Přečtěte také o skautském kalendáři na rok 2016 v klasické verzi

1. Shánějte příspěvky na konkrétní projekt

Dobré je spojit prodej kalendáře s nějakým projektem, na který peníze využijete, aby dárci věděli, co se díky nim povede. Může to být vybavení klubovny, její výmalba, nové židle, nové podsady, kurzy pro vedoucí... Určitě na něco přijdete, sami jistě víte, co potřebujete.

2. Využijte členské příspěvky ke sponzoringu

Sponzorské členské příspěvky nabízí rodičům vyšší příspěvek, než je základní. Základní je například 600 Kč, a pokud rodiče chtějí, mohou přispět na činnost střediska 1000 Kč. Mnozí se pro to rozhodnou. Jednak mají „na stole“ konkrétní nabídku (a samotné by je to třeba ani nenapadlo), jedna pro mnohé rodiče vyšší částka není problém, zvlášť pokud je dítě spokojené. Spojení s kalendářem se nabízí – za sponzorskou registraci nabídněte navíc skautský kalendář.

Více informací o sponzorských člesnkých příspěvcích najdete zde, i se vzorovým dopisem pro rodiče.

3. Kalendář za dobrovolné vstupné na besídku

Děláte s rodiči nějaké setkání okolo Vánoc se zpíváním či divadélky dětí? Zmiňte zde možnost podpory skautů zakoupením kalendáře a můžete dát informaci i na vývěsku před klubovnou. Případně můžete dávat kalendář za dobrovolné vstupné na besídku, pokud přispějí například nad 200 Kč.

Vzory darovacích smluv

Pokud budete chtít uzavřít na dary smlouvy, jsou vzory k dispozici zde.

Více informací o získávání finančních prostředků

Pokud vás zaujalo získávání prostředků pro vaše střediskové projekty, mrkněte sem na další typy a podněty.

Dobrý pocit z darování

Zkuste se zamyslet nad tím, zda jste někomu za poslední dobu pomohli. Ať finančně pomocí nějaké sbírky, nebo fyzickou pomocí (kamarádovi vymalovat, slepci se posadit v autobuse...). Když máme někomu možnost pomoci, má potom jistě většina lidí dobrý pocit. Dobrý pocit, že člověk k něčemu přispěl nebo udělal něco prospěšného. Toto je důležitý předpoklad (a je pravidelně ověřovaný praxí), na který byste neměli zapomínat ani při žádostech o dar. Druhým předpokladem je, že považujete činnost vašeho střediska za užitečnou a hodnotnou. My věříme tomu, že to tak je :)

Hana Bejčková
Finanční manažerka

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1850x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu