....

Chyba na stránce: Poděkování skautským dobrovolníkům, kteří pomáhají uprchlíkům - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2160-podekovani-skautskym-dobrovolnikum-pomahajicim-uprchlikum-nacelnictvo-a-vykonna-rada?autologin=1"

Poděkování skautským dobrovolníkům, kteří pomáhají uprchlíkům

Poděkování skautským dobrovolníkům, kteří pomáhají uprchlíkům

KAŽDÝ DEN ALESPOŇ JEDEN DOBRÝ SKUTEK. Tak zní skautský příkaz, pro skautky a skauty úplně malé i pro ty zkušené. Každý a každá z nás dennodenně přemýšlí nad tím, jak pomoci či udělat radost někomu známému nebo neznámému. Něčím malým nebo něčím velkým. A je mezi námi mnoho těch, kteří si v posledních měsících zvolili něco velkého.

Evropou putují lidé dočasně bez domova, na útěku před válkou a neštěstím, na cestě za lepším životem pro sebe a své blízké. Na cestě s mnoha překážkami, na cestě, kde je občas zima, občas hlad a někdy se spí v blátě. Ve světle lidského utrpení se mnoho mladých žen a mužů z Česka rozhodlo vyrazit jednou či opakovaně, na pár dnů či dokonce týdnů, ve svém volném čase a za peníze své a od přátel rozdávat deky, nalévat teplý čaj, zahrát dětem na kytaru, vyloudit úsměv na tváři. Zkrátka podat druhému člověku ruku ve chvíli, kdy ji potřebuje, a učinit tak jeho úděl na okamžik lehčím.

Mezi dobrovolnicemi a dobrovolníky pomáhajícími uprchlíkům na mnoha místech Balkánu i jinde je mnoho skautek a skautů. Děkujeme Vám, že tímto způsobem naplňujete skautský slib, zákon a každodenní dobrý skutek. Jsme na Vás hrdí.

Náčelnictvo
Výkonná rada


logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2562x

Práce s článkem

8
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu