....

Chyba na stránce: Prosincový Skautský svět: Jak vznikalo nové logo Junáka? Jak to vypadá na místě, kde B-P trávil svá poslední léta? - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2200-prosincovy-skautsky-svet-jak-vznikalo-nove-logo-junaka-jak-to-vypada-na-miste-kde-b-p-travil-sva-posledni-leta?autologin=1"

Prosincový Skautský svět: Jak vznikalo nové logo Junáka? Jak to vypadá na místě, kde B-P trávil svá poslední léta?

Prosincový Skautský svět: Jak vznikalo nové logo Junáka? Jak to vypadá na místě, kde B-P trávil svá poslední léta?

V posledním čísle Skautského světa v tomto roce najdete mimo jiné tématický článek o sedmdesátileté historii Ekumenické lesní školy, rozhovor s Lumírem Kajnarem - autorem vítězného návrhu nového loga Junáka nebo reportáž z Keni z místa, kde je pohřbený zakladatel světového skautingu.

Delší dobu trvalo, než jsem přišel na to, jaké by mohlo být společné téma pro větší část článků tohoto čísla. Hledal jsem ho docela dlouho, až se ukázalo, že je možná blíž, než jsem si myslel – je to právě hledání.

Účastníci i instruktoři Ekumenické lesní školy, jejíž kulaté výročí letos slavíme, se už sedm desítek let snaží o společné hledání nad tématy, jakými jsou Nejvyšší Pravda a Láska, přátelství, společenství a mnoho dalších. Mukóki, vůdce ILŠ Collegium, v dalším zajímavém zamyšlení nad třemi základními principy skautingu (str. 28–29) píše: „Obecně platí, že když věci nejsou jasné, lze k nim zvolit dvojí přístup. Zaprvé je možné se jimi nezabývat, nechat to být, když to šlo bez vyjasnění až doteď. Zadruhé je ale možné hledat. A to je myslím velká šance.“ Hledáním strávil dlouhý čas i autor vítězného návrhu nového loga Junáka Lumír Kajnar. Kolik návrhů musel vytvořit, než se dostal k tomu finálnímu. Přečtěte si více v rozhovoru s ním (na str. 30–34).

/z úvodníku prosincového vydání Skautského světa/

KE STAŽENÍ: Skautský svět (prosinec 2015 - leden 2016) (pdf)

V prosincovém čísle si můžete přečíst i tyto zajímavé články:

  • Reportáž: AFRICKÝ PODZIM ŽIVOTA SIRA ROBERTA: Na sklonku života se sir Robert Baden-Powell vrátil do Afriky do míst, kde se proslavil jako britský důstojník v búrských válkách. Jak to dnes vypadá na místě, kde B-P trávil svá poslední léta?
  • ZAČÍT NĚCO DĚLAT: Od roverského Polibku múzy až k vlastní divadelní hře nebo básnické sbírce nominované na několik cen vedly dosavadní kroky brněnské skautky Alžběty Michalové - Lízy.

  • WALDORFSKÁ PEDAGOGIKA: KOLOBĚH ROKU VŠEMI SMYSLY: Společné podzimní sbírání jablek a dalších plodů, jarní otvírání zahrádky a sledování, co všechno se kolem nás probouzí k životu, slavení starých známých svátků, pátrání po těch, které v místě, kde žijeme, slavili naši předkové – tím vším pro nás v domácnosti ve skautské klubovně může být inspirativní waldorfská pedagogika


Skautský svět je časopis pro skauty a skautky nad 24 let, tedy především pro činovníky a oldskauty. Měl by přinášet inspiraci a náměty na činnost i růst. Umožnit dospělým skautům se sledovat dění ve skautingu, zapojovat se do něj a být mu nápomocni.

Chcete si Skautský svět přiobjednat?

Jedno číslo Skautského světa stojí 25 Kč. Přiobjednání není složité.

Pokud jste členy Junáka, stačí Skautský svět přiřadit k patřičnému jménu ve skautISu. Aby tato přiobjednávka byla platná, musí ji autorizovat odpovědný činovník vašeho střediska.

Pokud členy Junáka nejste, využijte k objednání webovou stránku send.cz

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 930x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu