....

Chyba na stránce: Prosincový Roverský kmen vás připraví na budoucnost - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2201-prosincovy-roversky-kmen-vas-pripravi-na-budoucnost?autologin=1"

Prosincový Roverský kmen vás připraví na budoucnost

Prosincový Roverský kmen vás připraví na budoucnost

„Přicházím se ke své bývalé základní škole Vedlejší 10 v Brně, cítím tíseň a strach. Za ta léta se mi zaryl pod kůži,“ vypráví Shamanka své dojmy z návštěvy české základky. Vydala se tam, aby zjistila, zda-li české školství připravuje žáky na budoucnost. A protože to nedopadlo zcela uspokojivě, zabrousila také do sfér alternativních školských systémů a u zahraničních pedagogů pátrala po tom, jaké dovednosti by měly školy pro budoucnost vyučovat. Tématem nejnovějšího čísla Roverského kmene je totiž Vzdělávání pro budoucnost. Ale jako vždy v něm najdete mnohem více.

Do našeho hledáčku se kromě škol dostali také dobrovolníci. Právě dobrovolnické zkušenosti vám totiž často doplní mezery ve vzdělání. Ví o tom své desítky skautských dobrovolníků, kteří vyrazili a stále vyrážejí na Balkán pomáhat uprchlíkům. Několik z nich pro Kmen popsalo, v čem jejich práce spočívala a proč je důležitá. O své dobrovolnické zážitky, tentokrát ze skautské základny v Rakousku, se podělila i Monika Prchalová – Pončo. Ve svém vyprávění poodkrývá taje v Česku téměř neznámého European Scout Voluntary Programme. A do třetice píše o své zkušenosti s o poznání známější Evropskou dobrovolnou službou Tomáš Blaha – Jerry.

O dobrovolném zapojení se do života společnosti mluví i architekt Osamu Okamura v rozhovoru o veřejném prostoru: „Když o veřejný prostor neusilujeme zmenšuje se a zaniká. Když o něj usilujeme, narůstá, vzkvétá, zmnožuje se a po všech stránkách se rozvíjí,“ říká. O tom, jak takové usilování může vypadat, si přečtěte v rubrice Kultura.

Ani v prosinci vás Kmen nenechá bez metodické podpory. Se svým know-how se tentokrát podělil pravděpodobně nejstarší český vysokoškolský roverský kmen Skrypta, který podobným kmenům radí, jak si funkčně uspořádat svůj celoroční program. Do tématu partnerských vztahů zabrousila v rubrice Metodika Marťa Babejová. A v sekci Čekatelská rádcům a čekatelům ukazujeme, jak poznat, že připravují správné programy pro správný věk. Další užitečné tipy, rady a nápady najdou rádcové a čekatelé v minulých číslech Kmene nebo se je dozví na rádcovských setkáních Žirafa:

Celé číslo najdete ve svých poštovních schránkách a v archivu skautských časopisů.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 488x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu