....

Chyba na stránce: Ivančena tě potřebuje! Přispěj i ty k jejímu novému vzhledu ve sbírce - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2209-ivancena-te-potrebuje-podilej-se-i-ty-na-jejim-novem-vzhledu?autologin=1"

Ivančena tě potřebuje! Přispěj i ty k jejímu novému vzhledu ve sbírce

Ivančena tě potřebuje! Přispěj i ty k jejímu novému vzhledu ve sbírce

Už jsi někdy slyšel/a o Ivančeně? Určitě ano! Tak tahle mohyla s obrovským příběhem v pozadí potřebuje právě teď Tvoji pomoc. V roce 2014 totiž vzešel z architektonické soutěže výsledný návrh její nové podoby a teď přišel čas tenhle návrh zrealizovat! Jenže kromě hromady práce, kterou chtějí naši bratři a sestry z Moravskoslezského kraje udělat svépomocí, je potřeba i nějaké té koruny na zázemí rekonstrukce.

A tak neváhej a přispěj na www.penezdroj.cz na rekonstrukci Ivančeny i Ty!

Stručný příběh v pozadí

Stojí a roste od roku 1946. Na památku skautů popravených gestapem za účast v protinacistickém odboji. Mohyla IVANČENA v Beskydech. Skauti, trempové a mnozí další ji po mnoho desetiletí udržovali a rozšiřovali, i přes zákazy a šikanu ze strany komunistické moci. Je symbolem protinacistického i protikomunistického odboje.

Ivančena nyní prochází rekonstrukcí, která po letech živelného růstu zajistí její dlouhodobou, a vůči příchozím bezpečnou, existenci. Mění se v souladu s vítězným návrhem architektonické soutěže vypsané skauty a skautkami Moravskoslezského kraje, kteří mohylu spravují a opečovávají.

Ivančenu můžete podpořit také sdílením výzvy na sociálních sítích:

Výzva k podpoře rekonstrukce Ivančeny na Facebooku

Výzva k podpoře rekonstrukce Ivančeny na Twitteru

Děkujeme všem, kteří na rekonstrukci Ivančeny přispějí. Děkujeme všem, kteří o sbírce dají vědět ve svém okolí. Ivančena, a poselství, které nese, si to rozhodně zaslouží! Díky!

Karel Frnka
redaktor externí komunikace

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 932x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu