....

Chyba na stránce: Pozvánka: Akce po stopách výsadku Barium - září 2016 - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2265-pozvanka-akce-po-stopach-vysadku-barium-zari-2016?autologin=1"

Pozvánka: Akce po stopách výsadku Barium - září 2016

Pozvánka: Akce po stopách výsadku Barium - září 2016

Dorazila nám pozvánka:

Po stopách výsadků…

Již tradičními se stávají pochody po stopách výsadků z období okupace naší vlasti. První vlaštovkou se stala akce zorganizovaná v roce 2012 u příležitosti 70. výročí poprav českých vlastenců a otevření muzea plk.i.m. Jana Kubiše v Dolních Vilémovicích.

Na jejím uskutečnění participovala Československá obec legionářská s vedením obce Dolní Vilémovice. Za absolvování pietního pochodu v délce čtyřiceti kilometrů si, po splnění stanovených podmínek, mohl každý z účastníků odnést pamětní list a odznak na stuze, se stužkou „ Anthropoid", s níž si mnohý úspěšně odekoroval hrudní koš.

V letošním roce na tento základ navázala Asociace nositelů legionářských tradic úspěšným uspořádáním pochodu v Rovensku pod Troskami, kde byly vyměřeny celkem tři tratě. Pro méně zdatné desetikilometrová, pro schopnější dvacetikilometrová, při čemž se podstatná část účastníků poprala s tou nejdelší, a to v délce třiceti kilometrů. Na rozdíl od předchozího pochodu, při němž se počet zapojených jednotlivců počítal na stovky, se letošního zúčastnilo pouhých pár desítek osob. Opět si každý z absolventů pochodu odnesl pamětní list s odznakem na stuze a stužkou „ Antimony".

Zmíněná malá účast však nikterak neodradila organizátora od přípravy další obdobné akce, jež je naplánována na 10. září 2016 v Žamberku, odkud si bude moci každý, kdo splní předepsané podmínky, opět odnést obdobné trofeje, tentokrát s názvem „Barium".

S dostatečným předstihem proto upozorňuji všechny naše členy k zaznamenání uvedeného termínu do svých osobních plánů, aby mohli přispět k masové účasti, která jim opět umožní získat jednu z dalších cenných trofejí.

Více informací se pravděpodobně časem objeví na http://www.anlet.cz/pozvanky/

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 959x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu