....

Chyba na stránce: Vymysli nový mezinárodní šátek. Zúčastni se výběrového řízení nejen pro grafiky - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2282-novy-mezinarodni-satek-vyberove-rizeni-pro-grafiky-a-nejen-pro-ne?autologin=1"

Vymysli nový mezinárodní šátek. Zúčastni se výběrového řízení nejen pro grafiky

Vymysli nový mezinárodní šátek. Zúčastni se výběrového řízení nejen pro grafiky

Jak budou vypadat české šátky na mezinárodní akce? Máš nápad? Zahraniční odbor právě teď hledá novou grafickou podobu šátků na mezinárodní akce a vypisuje proto výběrové řízení - takže, zajímají nás vaše nápady (jde více o nápad než o přesnost zpracování)!

České výpravy na Jamboree, Roverway, ale i další mezinárodní akce mívají pro akci speciální český kontingentní šátek. Lidé z kontingentu jsou tak rozpoznatelní pro skauty z jiných zemí a zdálky i pro sebe navzájem. Kontingentní šátek (často společně s kontingentním tričkem, ale ne nutně) tvoří základní identifikační a jednotící prvek kontingentu. Šátek si také nechávají účastníci na památku po akci. Šátek se často používá nejen pro velké kontingenty, mohou jej využít i jednotlivci nebo oddíly při cestě do skautského zahraničí.

Dlouhodobě se pro české kontingenty na mezinárodní akce používal modrý šátek s lemovkou z trikolory na okraji a s výšivkou akce na zadním cípu šátku, a to s různými obměnami. Je nadále důležité mít víceméně jednotný mezinárodní šátek pro naše kontingenty do zahraničí, který si pak pro jednotlivé akce budou mírně upravovat. Rádi bychom ale nyní zrevidovali jeho aktuální podobu.

Hlavní požadavky na šátek jsou:

  • Aby se šátek barevně hodil ke kroji (klasickému i vodáckému)
  • Aby byl snadno rozpoznatelný, zapamatovatelný, originální, zdálky rozlišitelný
  • Aby vypadal dobře zejména srolovaný
  • Aby dbal na symboly Česka a Junáka
  • Aby obsahoval místo na výšivku kontingentu na mezinárodní akci (typicky v cípu)

Cílem je navrhnout kompletní podobu šátku, tzn. barva/y, lem, umístění symbolů, symboly samotné. Představte si, že kdybyste sami viděli českého skauta v onom šátku, hned byste si ho chtěli jít vyměnit. Obdržené návrhy posoudí porota složená ze zástupců Zahraničního odboru, Junu, TDC, Odboru komunikace, členem poroty bude také grafik - odborník. Odměna nebude finančního rázu, odměnou bude "pouze" sláva - zviditelnění vaší práce na mezinárodním skautském poli. Ale nebojte, Zahraniční odbor si vaší snahy nesmírně váží ;-)

Grafik by měl při tvorbě podoby šátku myslet také na technické možnosti jeho provedení a jeho výslednou cenu - tzn. lem s výšivkou či bez, plátno šátku s potiskem či bez, výšivka a to všechno se ohledem na náročnost a tím cenu výroby tohoto šátku. Nad celkovou cenou lze debatovat, ale neměla by překročit 200,-

Šátky pro inspiraci:
Jak vypadají (mezinárodní) šátky jiných zemí? Inspirujte se na:

Nebojte se vytvořit více návrhů, všemi se komise bude zabývat! Máte šanci ovlivnit věc, která bude velmi vidět. Návrhy posílejte na email mezinarodnisatek@skaut.cz .

Uzávěrka je 20.2.2016 :-)

zahraniční odbor Junáka (zveřejnila Barbora Brtnová - Šalupa, asistentka zahraniční zpravodajky)

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1338x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

3 Názory
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu