....

Chyba na stránce: Zavádíme finanční podporu rádcovských kurzů - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2290-zavedeni-plosne-podpory-radcovskych-kurzu?autologin=1"

Zavádíme finanční podporu rádcovských kurzů

Zavádíme finanční podporu rádcovských kurzů

V loňském roce se Junáku - českému skautu podařilo navázat spolupráci s firmou Lesy ČR, s. p., která (jak pevně věříme) bude pokračovat i v dalších letech. Díky finanční podpoře této firmy se nám podařilo ušetřit prostředky, ze kterých chceme více podpořit výchovu nových i stávajících rádců. Považujeme celkovou podporu rádců a jejich vzdělávání za velmi potřebnou.

Náčelnictvo a Výkonná rada schválily během podzimu rámcové podmínky, přesné informace budou uvedeny ve Směrnici k dotacím na rok 2016, která bude zveřejněna v nejbližších týdnech. V článku uvádíme základní informace.

  • Podporu budou poskytovat junácké kraje – mají přehled o rádcovských akcích, lépe znají místní situaci i pořadatelské týmy. Pravidla pro žádosti kraje zveřejnění zpravidla v rámci svých dotačních vyhlášek.
  •      Podporované budou rádcovské kurzy (včetně rádcovských táborů), rádcovská setkání Žirafa a další motivační setkání pro rádce.
  •      Vedoucí rádcovské akce musí mít vůdcovskou zkoušku, akce se zúčastní nejméně 12 účastníků ve věku 12 až 17 let.
  •      Kurzy, které budou trvat nejméně 6 dní včetně dne příjezdu a odjezdu (v praxi to znamená nejméně dva víkendy) bude podpořena částkou 70,- Kč na den a účastníka. Stejnou pod získají i Žirafy.
  •      Akce kratší než 6 dní bude podpořena částkou 40,- Kč na den a účastníka.

Letošní rok považujeme za pilotní ověření celkového nastavení, není vyloučeno, že podmínky budou v dalších letech dále upraveny.

 

Bořek Slunéčko
hospodářský zpravodaj,
místostarosta Junáka - českého skauta

V loňském roce se Junáku podařilo navázat spolupráci s firmou Lesy ČR, s. p., která (jak pevně věříme) bude pokračovat i v dalších letech. Díky finanční podpoře této firmy se nám podařilo ušetřit prostředky, ze kterých chceme více podpořit výchovu nových i stávajících rádců. Považujeme celkovou podporu rádců a jejich vzdělávání za velmi potřebnou. Náčelnictvo a Výkonná rada schválily během podzimu rámcové podmínky, přesné informace budou uvedeny ve Směrnici k dotacím na rok 2016, která bude zveřejněna v nejbližších týdnech. V článku uvádíme základní informace.

 

·         Podporu budou poskytovat junácké kraje – mají přehled o rádcovských akcích, lépe znají místní situaci i pořadatelské týmy. Pravidla pro žádosti kraje zveřejnění zpravidla v rámci svých dotačních vyhlášek.

·         Podporované budou rádcovské kurzy (včetně rádcovských táborů), rádcovská setkání Žirafa a další motivační setkání pro rádce.

·         Vedoucí rádcovské akce musí mít vůdcovskou zkoušku, akce se zúčastní nejméně 12 účastníků ve věku 12 až 17 let.

·         Kurzy, které budou trvat nejméně 6 dní včetně dne příjezdu a odjezdu (v praxi to znamená nejméně dva víkendy) bude podpořena částkou 70,- Kč na den a účastníka. Stejnou pod získají i Žirafy.

·         Akce kratší než 6 dní bude podpořena částkou 40,- Kč na den a účastníka.

 

Letošní rok považujeme za pilotní ověření celkového nastavení, není vyloučeno, že podmínky budou v dalších letech dále upraveny.

 

Bořek Slunéčko, hospodářský zpravodaj

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1568x

Práce s článkem

9
kladných hlasů

Diskuse o článku

2 Názory
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu