....

Chyba na stránce: Den zamyšlení se blíží. Zapojte ho do oddílové činnosti! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2322-den-zamysleni-se-blizi-jak-ho-zapojit-do-oddilove-cinnosti?autologin=1"

Den zamyšlení se blíží. Zapojte ho do oddílové činnosti!

Den zamyšlení se blíží. Zapojte ho do oddílové činnosti!

Zapojte se spolu se svým oddílem do Dne zamyšlení -  celosvětového skautského svátku! Letošní tématem je „Connect" - "Spojme se."

Každoročně 22. února, na den narozenin zakladatele skautingu Roberta Baden Powella a jeho ženy Olave Baden Powellové, si skautky a skauti na celém světě připomínají vzájemné sesterství a bratrství.

Nechte se inspirovat přiloženým materiálem a oslavte Den zamyšlení prostřednictvím aktivit, které WAGGGS k tématu Dne každoročně vydává. Speciální skupina pro WAGGGS fungující pod zahraničním odborem Junáka připravila výtah z materiálů v češtině (k dispozici ke stažení pod článkem). Další informace pak můžete nalézt na oficiálních stránkách Dne zamyšlení; celý manuál WAGGGS je zveřejněn na této adrese. Mimo to můžete přijít na workshop ke Dni zamyšlení, který se koná v úterý 9. února od 19:00 ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí v Praze. Na něm se dozvíte, jak používat balíček aktiviit a jak Den zamyšlení zahrnout do činnosti oddílu.

Z balíčku aktivit Dne zamyšlení 2016:

Skauti prožívají celoživotní dobrodružství, během kterého navazují kontakty se světem kolem sebe a s lidmi, které potkávají. Při příležitosti letošního světového Dne zamyšlení vás chceme pozvat, abyste s námi prozkoumali a oslavili smysluplná spojení, která zlepšují náš život, ať už se jedná o naše nejbližší, o místa, o která se staráme, nebo skautské sestry a bratry a přátele na druhém konci světa.

Na vytváření příznivých vztahů záleží, neboť nám pomáhají ke štěstí. Co to ovšem znamená, cítit se opravdu propojeně? Být napojeni na své vnitřní já, na místo, kde žijeme, na lidi kolem nás? To zjistíte pomocí následujících pěti spojení:

  • Napojení sám na sebe: Když si uděláme čas na propojení sami se sebou a pochopíme, co nás dělá šťastnými a sebevědomými, dosáhneme tím velkého posunu i v životech jiných lidí.
  • Propojení s přáteli: Propojení znamená přátelství a přátelství je štěstí. Co z nás dělá dobré přátele? Propoj se s někým, kdo je pro tebe důležitý, seznam své kamarády se skautským hnutím a do hloubky prozkoumej přátelství, na kterých ti záleží.
  • Propojení s WAGGGS: Rozhlédni se kolem sebe a propoj se s úžasným světem skautingu. Zjisti, jaké je to být jedním z deseti milionů, seznam se s naším světovým hnutím a navštiv Světové centrum WAGGGS!
  • Propojení se světem: Opět se rozhlédni kolem sebe a zjisti, jak můžeš změnit místa, na kterých ti záleží. Jdi ven a začni konat - seznam se se svou komunitou nebo místem v přírodě a zjisti tak něco nového o světě kolem sebe.
  • A na závěr se připoj online skrze hashtag #connect10million (strana 19) a sdílej svůj příběh s 10 miliony skautek a roverek po celém světě!

A na závěr výzva: moc rádi bychom ke Dni zamyšlení také rozeslali přání sestrám ze Svojsíkova oddílu. To je oddíl, do kterého se skauti a skautky dostávají za odměnu a jenom pokud jsou vybráni a potvrzeni Náčelnictvem Junáka. Je to ideální náplň družinové či oddílové schůzky: ty, kteří by nám s tím rádi pomohli, prosíme, aby do 15.února 2016 zaslali své výrobky na adresu ústředí Junáka (Senovážné náměstí 24, 110 00  Praha 1). Celkem potřebujeme získat 150 přání ke Dni zamyšlení. Za pomoc děkujeme.

zahraniční odbor Junáka

zveřejnila Barbora Brtnová - Šalupa, asistentka zahraniční zpravodajky (barbora.brtnova@junak.cz)

 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1563x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Diskuse o článku

1 Názor
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu