....

Chyba na stránce: Nová příloha Skautského světa: magazín Kmene dospělých - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2344-nova-priloha-skautskeho-sveta-magazin-kmene-dospelych?autologin=1"

Nová příloha Skautského světa: magazín Kmene dospělých

Nová příloha Skautského světa: magazín Kmene dospělých

Novým přírůstkem v rodině časopiseckých titulů z produkce Tiskového a distribučního centra se od úvodního čísla Skautského světa v roce 2016 stává magazín Kmene dospělých.

Vydávání přílohy pro členy KD je výsledkem dlouhého, několikaletého hledání možností, jak co nejlépe naplnit potřeby Kmene dospělých, aby všem členům byly snadno dostupné odpovídající aktuální informace (zejména starší oldskauti mají omezený přístup k internetu) a zároveň se médium stalo nástrojem aktivizace jednotlivců a klubů v jejich zapojení se do kmenové činnosti.

„Potřebu vlastního komunikačního prostředku zvýraznilo také přijetí motivačního programu Oldskauting 21 (OS 21) na kmenovém sněmu 2013 v Kutné Hoře. K rozvoji OS 21 může zásadně přispět právě nově vydávané periodikum se speciálním zaměřením na skauting dospělých,“ zdůrazňuje náčelník Kmene dospělých Vladimír Stránský – Sása.

Magazín se základním rozsahem 12 stran budou jako součást (samostatně vloženou přílohu) časopisu Skautský svět dostávat všichni dospělí členové Junáka, kteří mají v letošní registraci uvedenou členskou kategorii „člen Kmene dospělých“ (možno i jako hostující člen) a přihlásili se k odběru spolkového časopisu.

Některé čtenáře možná překvapí specifický název přílohy – Magoš. Hlavička ale vznikla prostě: Při přípravě časopisu byl v redakční počítačové síti soubor materiálů pro oldskautský magazín označen zkratkou „magos“. A protože nejen v dnešní dynamické době, ale i dříve, se názvy novin a časopisů s oblibou neformálně zkracovaly, proč by tedy i kmenový magazín nemohl mít obdobně moderní a dynamický název? Poté co „magos“ (či ještě důvěrněji „magoš“) získal nejvíce hlasů i při výběru titulu v radě Náčelnictva KD – bylo rozhodnuto…

Paralelně s vydáváním časopiseckého magazínu se připravuje i spuštění nových internetových stránek Kmene dospělých. V polovině loňského roku byl původní – technicky již značně zastaralý – kmenový web napaden virovou infekcí značného rozsahu, takže provoz stránek musel být odstaven a zakonzervován. Nový web bude spouštěn postupně od jara. Definitivní podoba (s archivním přístupem k hlavním sekcím původního webu) bude prezentována na 10. sněmu Kmene dospělých v říjnu 2016.

Časopis publikujeme na křižovatce za začátku března poté, co bude rozeslán v tištěné podobě. 

Příloha je doplňkem Skautského světa pro členy KD a i Skautský svět je nadále členům KD určen. Prvním číslem začíná roční pilotní projekt této přílohy, který schválilo Náčelnictvo.

Slavomil Janov – Nashville

člen náčelnictva a zpravodaj pro komunikaci Kmene dospělých

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2103x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

13 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu