....

Chyba na stránce: Intercamp 2016 začíná již za 5 týdnů! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2425-intercamp-2016-zacina-jiz-za-5-tydnu?autologin=1"

Intercamp 2016 začíná již za 5 týdnů!

Intercamp 2016 začíná již za 5 týdnů!

Největší skautská akce v České republice za posledních několik let se uskuteční od 13. do 16. května v pevnosti Josefov a uvítá více než 3000 skautů a skautek.

Intercamp 2016 již odpočítává poslední týdny před svým zahájením a tak přinášíme aktuální informace o přípravách a programu.

V minulých dnech byl všem výpravám a mezinárodnímu servistýmu (IST) rozeslán booklet se základními informacemi o Intercampu 2016. Dočtete se v něm základní informace o místu konání, zázemí, registraci, pravidlech táboření, či programovém schématu.


Jak se stát superhrdinou?

Symbolický rámec Intercampu rámuje Hero Academy. Účastníky bude provázet celkem 12 postav hrdinů, díky kterým se i oni sami mohou stát superhrdiny. Bude stačit absolvovat 24 dílčích aktivit zaměřených na různé schopnosti v rámci všech programových částí a účastník získá speciální část nášivky Intercampu.

Na jaký program se tedy těšit? Jednak přítomné skauty a skautky čekají tzv. onsite aktivity – drobné úkoly v mezinárodních skupinkách přímo na tábořišti. Dále se účastníci vydají na výlet po okolí tábořiště – tzv. hike, kdy na 9 kilometrové cestě navštíví postupně všech 12 superhrdinů a budou moci absolvovat příslušnou aktivitu dle jejich schopnosti. Po celou dobu konání akce budou přímo na tábořišti k dispozici plaza aktivity, většinou volně přístupné jak individuálně tak ve skupinkách.

Společné setkání spojené s poznáváním jednotlivých kultur, národností a v neposlední řadě jídla nabízí food festival, kdy jednotlivé výpravy budou moci uvařit typické či oblíbené jídlo a vzájemně pak ochutnat a poznat další zahraniční výpravy. Na večery se pak chystá řada koncertů, her a dalších zajímavých programů.

S kým se potkáme?

Na konci března byla uzavřena registrace a tak již nyní víme, že Intercampu, který se do České republiky vrací po 12 letech, se zúčastní celkem 3.072 skautů a skautek. Z toho 432 členů IST a 2640 účastníků, účastnic a jejich vedoucích. Těšit se lze kromě domácích na skauty z Německa, Nizozemí, Francie, Velké Británie, USA, Belgie, Švýcarska, Slovenska, Itálie, Rumunska, Polska a Ukrajiny.

Aktuálně přeci jen ještě hledáme několik posledních členů IST. Neváhejte a obratem napište na ISTregistrace@intercamp2016.cz, jedná se o poslední možnost jak se Intercampu 2016 zúčastnit.

Za tým Intercampu
Jakub Hájek - Rys

 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 742x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu