....

Chyba na stránce: Inspirujte se dokumentem Příběh lesa k lepšímu vztahu s přírodou. Využijte metodiky a pracovní listy k filmu - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2430-pribeh-lesa?autologin=1"

Inspirujte se dokumentem Příběh lesa k lepšímu vztahu s přírodou. Využijte metodiky a pracovní listy k filmu

Inspirujte se dokumentem Příběh lesa k lepšímu vztahu s přírodou. Využijte metodiky a pracovní listy k filmu

Film Příběh lesa, který startuje v kinech příští týden, není jen představením koloběhu života ve středoevropském lese. Značnou část filmu zabírá apel na to, abychom se k lesům začali chovat jinak, než jak tomu bylo doposud. Tímto tématem se můžete zabývat v oddílech i pomocí metodických materiálů a pracovních listů k filmu, které najdete na stránce www.pribehlesa.cz.

V případě dostatečného počtu zájemců je také možné se ve vašem kině domluvit na speciální projekci filmu za snížené vstupné.

 

Film vstupuje do kin 14. dubna. Na stránce www.pribehlesa.cz je k dispozici rozsáhlý metodický materiál, který obsahuje informace nejen o filmu, ale také o vývoji středoevropského lesa a dále podněty pro výukové aktivity s dětmi. Kromě metodického materiálu je k dispozici pracovní list a rozsáhlá obrazová příloha.

 

 

Příběh lesa je nejnovějším filmem tvůrců Jacqua Perrina a Jacqua Cluzauda, kteří se v něm  rozhodli co nejvěrněji zachytit koloběh života ve středoevropském lese. Čtyři roky natáčeli tou nejmodernější technikou na desítkách lokací v celé Evropě, dokonce v lese s divokými zvířaty žili a díky této asimilační technice se jim podařilo autenticky převyprávět příběh lesa od doby ledové až do současnosti.
 
Snímek začíná v době, kdy se anatomie evropského kontinentu změnila v důsledku náhlého oteplení. Svět ledu ustoupil a Evropu pokryly rozsáhlé lesy. Toto zelené, kypící území vytvořilo podmínky pro zlatý věk zvířat a spolu s nimi i hrstku lovců a sběračů. Zároveň předznamenalo tisíce let mírumilovného soužití mezi přírodou a lidmi, kteří stromy uctívali. Pak začaly být stromy káceny, rozsekávány kamennými sekyrami a začala se psát historie lidí. Film tedy není jen poctou lesu v celé jeho kráse, ale také hořkým svědectvím toho, jak les musel ustoupit zájmům člověka.
 
Díky svému neotřelému stylu vyprávění a neuvěřitelné blízkosti, kterou si tvůrci dovedli se zvířaty vytvořit, se jim povedla unikátní věc – o vzájemném soužití člověka a zvířat nevypráví slova, ale emoce, které v Příběhu lesa nezprostředkovává žádný hlas. Dostat se blízko ke zvířetům totiž pro tvůrce neznamenalo pozorovat je, ale spíše zachytit jejich postoj a pohled na život. To celé v divákovi vyvolává nejen soucit, ale také především empatii k těmto divokým tvorům.

 

 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1658x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

4 Názory
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu