....

Chyba na stránce: Dubnový Skautský svět hledá první princip, ztracené vyprávění příběhů i jak na konflikty - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2469-dubnovy-skautsky-svet-hleda-prvni-princip-ztracene-vypraveni-pribehu-i-jak-na-konflikty?autologin=1"

Dubnový Skautský svět hledá první princip, ztracené vyprávění příběhů i jak na konflikty

Dubnový Skautský svět hledá první princip, ztracené vyprávění příběhů i jak na konflikty

V aktuálním čísle Skautského světa, které v těchto dnech přichází do vašich schránek, se opět setkává několik na první pohled možná odlišných témat, která na sebe při bližším pohledu ale docela úzce navazují.

Zveřejňuje odpovědi na Těžké otázky i rozhovor s psychologem Dušanem Ondruškou o řešení konfliktů a generačních střetech - aktuální před blížícími se sněmy. Věnuje se zajímavé metodě storytellingu i prvnímu roku fungování projektu Skauti na zemi - obě témata můžete využít na blížících se táborech. Přináší zamyšlení nad prvním principem - ideální před stejně tak se blížícími táborovými slibovými ohni.

KE STAŽENÍ: Skautský svět duben-květen 2016 (PDF) 

  • Tématický článek ROK SKAUTŮ NA ZEMI se ohlíží za prvním rokem společného projektu skautů a organizace NaZemi. Jak se vedoucí i další činovníci staví k tématům a myšlenkám, které mohu být pro řadu z nich nezvyklé a vzdálené?

  • "Jaký význam tedy mají pro dnešní Junák tři základní principy skautingu? Zásadní. Ale museli bychom je znát, bavit se o nich a diskutovat. Pokud z nich podle někoho vyplývají tak zásadní požadavky jako „víra v sílu stojící nad světem“, měli bychom o tom mluvit. Měli bychom principy kriticky zkoumat, hledat jejich silná a slabá místa a jejich hranice. Protože skauting je koneckonců hnutí. Možná, že by se mělo pohnout," píše v dalším dílu seriálu ZAMYŠLENÍ o základních principech skautingu ALEŠ VITINGER.

  • V rozhovoru s titulkem KONFLIKTY JSOU BĚŽNOU SOUČÁSTÍ NAŠICH ŽIVOTŮ jsme mluvili s psychologem Dušanem Ondruškou o řešení konfliktů bez vítězství a trestů, o střetech generačních hodnot i tom, proč bychom měli dbát na dostatek odpočinku.

  • V rubrice rodinný skauting jsme se jsme zase rozhodli drobně ukročit stranou při představování toho, jak se ve výchově doma i v oddílechmůžeme inspirovat různými pedagogickými směry. Jako další inspiraci jsme vybrali metodu STORYTELLING, která vás i děti může zajímavou formou přivézt zpátky k jedné známé a přitom trochu zapomínané tradici – vyprávění příběhů.


Skautský svět je časopis pro skauty a skautky nad 24 let, tedy především pro činovníky a oldskauty. Měl by přinášet inspiraci a náměty na činnost i růst. Umožnit dospělým skautům se sledovat dění ve skautingu, zapojovat se do něj a být mu nápomocni.

Chcete si Skautský svět přiobjednat?

Jedno číslo Skautského světa stojí 25 Kč. Přiobjednání není složité.

• Pokud jste členy Junáka, stačí Skautský svět přiřadit k patřičnému jménu ve skautISu. Aby tato přiobjednávka byla platná, musí ji autorizovat odpovědný činovník vašeho střediska.

• Pokud členy Junáka nejste, využijte k objednání webovou stránku send.cz.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 668x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu