....

Chyba na stránce: Nové skautské logo už je skoro tady. Kdy bude a co přinese s sebou? - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2528-nove-skautske-logo-uz-je-skoro-tady-kdy-bude-a-co-prinese-s-sebou?autologin=1"

Nové skautské logo už je skoro tady. Kdy bude a co přinese s sebou?

Nové skautské logo už je skoro tady. Kdy bude a co přinese s sebou?

V blízké době bude do používání vypuštěno nové skautské logo. Postupně budou přicházet šablony pro snadnou práci s novým skautským vizuálním stylem, nástroje pro práci s logem při tvorbě materiálů pro skautské jednotky nebo nové produkty ve skautských obchodech. Co nás tedy vlastně čeká?

Co je za námi?

Na podzim loňského roku skautská veřejnost poprvé spatřila vítězný návrh nového skautského loga, z dílny renomovaného grafika Lumíra Kajnara. Výběrová komise vybrala vítězný návrh, Náčelnictvo následně rozhodlo, že vítězný návrh bude novým logem. O procesu průběžně vycházely informace na Křižovatce i ve skautských časopisech. Diskutovalo, tvořilo a připomínkovalo se i na Facebooku ve skupině Bavíme se o jednotném vizuálním stylu Junáka. To vše v procesu řízeném Pracovní skupinou Náčelnictva pro jednotný vizuální styl pod vedením ses. Michaely Rocmanové - Káči (2011 - 2014) a br. Jana Dočekala – Lupena (2014 - doposud). Logo doposud nebylo uvolněno do běžného použití (ani teď ještě není, ale brzy už bude!), ale už se objevilo na dvou materiálech, které jste jistě viděli. Na členské kartě a na výroční zprávě za rok 2016. V březnu letošního roku pak Náčelnictvo schválilo konečnou podobu loga a základní teze připravovaného skautského grafického manuálu.

Co je před námi?

A teď pohled kupředu. Logo bude představeno a uvedeno do běžného užití v červnu, tedy za pár týdnů. Informace o něm najdete skoro ve všech předprázninových skautských časopisech, dostane svoji sekci na Křižovatce. Jak logo, tak kolem něj vybudovaný nový skautský vizuální styl budou postupně nabídnuty k užívání, od souborů v grafických formátech, přes pravidla užívání, po nástroje umožňující snadnou práci s nimi nejen zkušeným grafičkám a grafikům.

V průběhu června a letních měsíců budou nové nástroje, podklady a šablony uvolňovány tak, aby odpovídaly rytmu skautského roku. Proto jsou třeba už teď k dispozici šablony na oddílová trika ještě před tábory a šablony na náborové plakáty budou v průběhu léta. Postupně nabízené nástroje budou umožňovat sběr zpětné vazby tak, abychom mohli nástroje i podklady postupně dále vylepšovat a připravovat i další, které třeba původně nebyly v plánu, ale bude po nich poptávka. 

V červnu budete mít už spoustu nástrojů k dispozici. Pokud byste ale měli zásadní důvod, proč nové logo potřebujete už teď (třeba Vám obec přispěla na skautské propagační plachty, které chcete používat dalších 5 let, ale vyrobit je musíte ještě v květnu), ozvěte se na komunikace@skaut.cz a přidáte se k několika jednotkám, které se v takové situaci ocitly, o logo požádaly a již s ním pracují.

Pro všechny ostatní platí. Sledujte Křižovatku a v červnu Vás čekají potřebné podklady a informace.

Děkuji všem, kteří se zapojovali do připomínkování mnoha kroků na Křižovatce i ve skupině na Facebooku (a bylo Vás skutečně mnoho!), díky Vám bude nový skautský vizuální styl lepší. A budeme v něm mít výborný nástroj pro šíření dobrého jména skautingu pro následující roky.

Petr Vaněk – Permoník
zpravodaj Výkonné rady pro komunikaci a projekty služby společnosti
člen Pracovní skupiny Náčelnictva pro jednotný vizuální styl

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 4872x

Práce s článkem

5
kladných hlasů

Diskuse o článku

7 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu