....

Chyba na stránce: Kaprálův mlýn bude patřit inovacím světového skautského ekologického programu - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2533-kapraluv-mlyn-bude-patrit-inovacim-svetoveho-skautskeho-ekologickeho-programu?autologin=1"

Kaprálův mlýn bude patřit inovacím světového skautského ekologického programu

Kaprálův mlýn bude patřit inovacím světového skautského ekologického programu

Čtyři desítky činovníků z různých zemí světa se sejdou 18. května na Kaprálově mlýně na Brněnsku. Základna hostí Světový skautský seminář o ekologické výchově. Ten se koná vždy jednou za tři roky, Kaprálův mlýn uspěl v konkurenci skautských ekologických základen z Austrálie, Tchaj-wanu a Dánska.

„Hlavním tématem setkání bude inovace světového skautského ekologického programu. Budeme se bavit o tom, jak program v různých zemích funguje a jak ho například implementovat v zemích, kde zatím tak silně zavedený není,“ vysvětlil ředitel Kaprálova mlýna Michal Medek. Dorazit by měli například skauti ze Spojených států, Kanady, Austrálie, Tchaj-wanu, Dánska, Filipín, Kostariky či Pákistánu. Zhruba čtyřicítka účastníků z dvaceti zemí zůstane na mlýně až do neděle 22. května.

Základna už na podzim hostila podobně významnou akci. Tehdy se jednalo o setkání šéfů předních skautských základem z celé Evropy. Soutěž o pořádání významných mezinárodních akcí skautského hnutí je poměrně tvrdá, zájemců je celá řada. V roce 2013 hostila seminář o ekologické výchově Kostarika, tři roky před ní švýcarský Kandersteg.

„Kaprálův mlýn je aktivní ve světovém skautském ekologickém programu. Na loňském Jamboree v Japonsku jsme zajišťovali tyto programy pro účastníky setkání, zúčastnili jsme se předchozích konferencí. Byli jsme WOSMem dokonce citovaní jako modelový projekt, jak se skautská základna může stát ekologicky šetrnou. Jsme v současnosti takovou výkladní skříní,“ vyjmenoval Michal důvody, které podle něho vedly WOSM k výběru Kaprálova mlýna.

Středisko ekologické výchovy Kaprálův mlýn funguje od září 2012. Nabízí zázemí nejen pro skauty, ale i školy a další mládežnické kolektivy, kterým nabízí výukové programy na téma příroda a ekologie. Zároveň je mezinárodní skautskou základnou, kde působí dobrovolníci z různých zemí. Kaprálův mlýn je taky prvním střediskem v postkomunistických zemích, které získalo značku SCENES (Scout Centres of Excellence for Nature and Environment).

„Pokud potvrdíme, že jsme šikovní a dobře se u nás vaří, je možné, že sem budou směřovány i další mezinárodní skautské akce. Což by bylo dobře nejen pro Kaprálův mlýn, ale především pro český skauting,“ doufá Michal.

Více o základně najdete na webu http://www.kapraluvmlyn.cz/

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 716x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu