....

Chyba na stránce: Hopík - vzdělávačka i pro úplné začátečníky v hospodaření a organizaci - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2555-hopik-i-pro-uplne-zacatecniky-v-hospodareni-a-organizaci-uz-v-listopadu?autologin=1"

Hopík - vzdělávačka i pro úplné začátečníky v hospodaření a organizaci

Hopík - vzdělávačka i pro úplné začátečníky v hospodaření a organizaci

Hopík (pro Brňáky - "hopskulka") je tradiční vzdělávací akce, která nabízí vzdělání těm, kteří se ujali funkce vedoucí střediska nebo se staly na sněmech členem rady. Stejně tak naučíme vše potřebné pro zvládnutí hospodaření středně velkého střediska. Prozradíme taje hospodaření každému novému revizorovi ;)

Hopíku se může zúčastnit i ten, kdo se jen zajímá o oblast organizace, práva, hospodaření, finančního řízení atd. Pro větší efekt doporučujeme zúčastnit se ze střediska třeba ve dvou či více lidech. Obsah a způsoby výuky budou odpovídat přihlášenému spektru účastníků. Není, čeho se bát. Počet účastníků je omezen, proto neváhejte a přihlaste se již teď :)

Hopík se koná v Pardubicích o prodlouženém víkendu středa 15. 11. 2017 (večer) – neděle 19. 11. 2017.

Ambicí týmu odborníků je naučit účastníky rozumět své práci, naučit je plnit úkoly efektivně a spolupracovat s ostatními činovníky střediska. Kurz bude uzpůsoben znalostní úrovni účastníků a bude zaměřen velmi prakticky tak, aby si každý vyzkoušel praktické aplikace tak, jako by je dělal doma ve svém středisku. Témata jsou zvolena tak, aby kopírovala běžné standardní potřeby a zároveň poskytovala vhled do rozšiřujících témat, která se mohou v budoucnu hodit.

OČK pro zkoušení na ČZ a VZ

Od 1. 9. 2017 vstoupí v účinnosti novela Řádu pro vzdělávání činovnic a činovníků Junáka, která upravuje kvalifikace pro zkoušející u čekatelských a vůdcovských zkoušek. V oborech hospodaření (HOS), organizace (ORG) a právo (PRA) jsou nyní zřízena specializovaná OČK (odborné činovnické kvalifikace) ve dvou úrovních (nižší pro ČZ, vyšší pro VZ).

V rámci programu letošního Hopíku budou účastníci jednotlivých částí automaticky připravováni i na možnost získání příslušných OČK. Součástí programu HOS části splní účastníci obě podmínky, které vyžaduje příslušná směrnice a může jim být uděleno OČK HOS nezbytné pro zkoušení na ČZ. Detailní popis podmínek je uveden na webu Hopíku. Tato možnost získání OČK platí pouze pro účastníky Hopíku!

Podrobné informace naleznete na http://hopik.stribrnareka.cz. Případné dotazy směřujte na johanek@centrum.cz

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 3665x

Práce s článkem

15
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

11 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu