....

Chyba na stránce: Těžké otázky v papírové podobě. Přečti si příběh diskuzí v celé organici. - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2592-tezke-otazky-smerovani-junaka-ceskeho-skauta-v-papirove-podobe?autologin=1"

Těžké otázky v papírové podobě. Přečti si příběh diskuzí v celé organici.

Těžké otázky v papírové podobě. Přečti si příběh diskuzí v celé organici.

S  květnovým Skautingem ti přišla do schránky také brožura Těžké otázky směřování Junáka - českého skauta. Souhrn všeho, co se kolem těžkých otázek doposud událo. Kde se vzal podnět hledat otázky? Jak se vybíraly? Kdo je zodpovídal? K čemu organizace finálně došla? To vše, a další podrobnosti, si teď můžeš přečíst v jedné brožuře.

Brožuru si lze také stáhnout zde.

Rok a čtvrt se naše organizace zabývala hledáním těžkých otázek a odpovídáním si na ně. Podívejme se čím jsme si společně prošli.

Rekapitulace hledání odpovědí na těžké otázky:

  • V prosinci 2014 byl uskutečněn pro‐bono projekt poradenské firmy BCG pro Junáka zaměřený na externí ohodnocení našich silných a slabých stránek a práci se Strategií (výsledná studie je ke stažení na http://bit.ly/bcgstudie). BCG navrhlo Junáku zabývat se těžkými otázkami a Náčelnictvo tuhle myšlenku přijalo.
  • V průběhu února a března 2015 proběhly v hnutí téměř dvě desítky živých setkání s diskuzí na téma: „Která otázka je pro Junák těžká?“ Zapojila se i řada jednotlivců. Z podnětů pak Náčelnictvo na svém zasedání vybralo šestici Těžkých otázek.
  • V dubnu až září běžely další diskuze a shromažďování názorů a odpovědí na dané otázky. Diskutovalo se na střediskových radách, táborech i vzdělávacích kurzech. Děkujeme všem, kteří tyto diskuze připravovali či se do nich zapojili!
  • Na následných zasedáních Náčelnictvo diskutovalo podněty z hnutí a hledalo společné finální odpovědi, které vám právě předkládáme.

Zodpovězením otázek však proces hledání odpovědí na těžké otázky nekončí. Měli bychom i nadále hledat otázky, které jsou pro nás v oddílech, na střediscích a v celém Junáku – českém skautu důležité. Hledat otázky interní i otázky aktuálního světa, kterého jsme součástí, a které se dotýkají naší činnosti, a nacházet na ně i nadále odpovědi. Můžete se inspirovat podněty v části „Seznam návrhů na těžké otázky“ – třeba je některá z nich relevantní pro váš oddíl či středisko. Můžete uspořádat speciální střediskovou radu, na které se o takovýchto otázkách budete bavit. Či k tomu využít střediskový, okresní nebo krajský sněm.


V brožuře najdete vysvětlení, co jsou těžké otázky a proč jsme na ně hledali odpovědi. Obsahuje také souhrn návrhů na otázky, finální výběr otázek, podněty z diskuzí v oddílech, na střediscích, na diskuzních setkáních.  Nechybí souhrn návrhů odpovědí, s kterými pracovalo Náčelnictvo a finální znění odpovědí.

Náčelnictvo a Strategický odbor děkuje všem členkám a členům, kteří přidali svůj názor a aktivně se zapojili do diskuzí nad těžkými otázkami.

Marek Baláš – Čiča, náčelník
Eva Měřínská – Evička, náčelní
nacelnictvo@skaut.cz

Martin Křivánek – Set, vedoucí Strategického odboru
Tom Kozel, asistent Strategického odboru
strategie@skaut.cz

Další informace najdeš na tezkeotazky.skauting.cz

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1199x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu