....

Chyba na stránce: Druhý ročník Lesní školy Plšík - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2628-druhy-rocnik-lesni-skoly-plsik?autologin=1"

Druhý ročník Lesní školy Plšík

Druhý ročník Lesní školy Plšík

V roce 2016/2017 se bude konat druhý ročník Lesní školy Plšík.

Zajímalo by vás co je zač?

Jsme jeden z mála kurzů, který není v létě a tak vám nabízíme jak se vzdělávat, bez toho, že byste museli volit mezi kurzem a táborem. Podívejte se na termíny konání - možná budete příjemně překvapeni :)

Lesní škola je určena pro skautky a skauty, kteří mají složenou vůdcovskou zkoušku a nejméně jeden rok pracují v oddíle nebo středisku. Lesní škola není zakončena složením zkoušky, její čas a prostor je věnován sebepoznávání a seberozvoji účastníků ve vybraných oblastech potřebných pro vedení oddílu/střediska i pro život jako takový.

Plšík je lesní školou, která se orientuje na rozvoj dovedností z oblasti vedení lidí, personalistiky a dalších tzv. manažerských dovedností. Nečekejte však povrchní, jednoduché návody. Tyto dovednosti vycházejí z dobrého poznání sebe sama. Budeme vám pomáhat hledat vaše silné a slabé stránky a budeme s vámi řešit, jak je lze využít, aby byly prospěšné vám i okolí.

Získané dovednosti ukotvíme pomocí cílů rozvoje, které budou individuálně zvolené pro každého účastníka, na základě společné dohody. Každý účastník si vybere svého patrona / mentora z řad instruktorů, který mu pomůže s nastavením a plněním cílů, bude jeho rádcem a pomocníkem.

Specializace lesní školy je vhodná pro účastníky, kteří chtějí lépe vést svůj oddíl, středisko, působit ve fukcích okresních a dalších skautských rad, kde budou mít na starosti vedení lidí, nebo s dalšími lidmi spolupracovat, pro výchovné zpravodaje. A to i případe, že zatím žádnou funkci nezastáváte, ale uvažujete o ní do budoucnosti. Lesní škola však připravuje nejen na "skautský" život, vědomosti a dovednosti zde získané jsou univerzálně uplatnitelné i v komunikaci s rodinou a přáteli, v zaměstnání nebo vlastním podnikání. Stejně jako v oddíle zde platí "Skauting pro život".

Lesní škola Plšík, stejně jako ostatní lesní školy, nabízí programy pro sebepoznání a prostor pro sebe. Nezapomínáme ani na odpočinek a aktivní i praktickou náplň kurzu.

Více informací najdete na plsik.skauting.cz nebo https://www.facebook.com/lesniskolaplsik

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 736x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu