....

Chyba na stránce: Zpráva k registraci 2016 | Přes 55 tisíc členů, přehledy, grafy, infografika a opendata - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2629-zprava-k-registraci-2016-vice-jak-55-tisic-clenu-prehledy-grafy-infografika-a-opendata?autologin=1"

Zpráva k registraci 2016 | Přes 55 tisíc členů, přehledy, grafy, infografika a opendata

Zpráva k registraci 2016 | Přes 55 tisíc členů, přehledy, grafy, infografika a opendata

Jako každý rok i letos na konci června přinášíme podrobnou zprávu (analýzu) k registraci 2016. V analýze se zabýváme nejen pokračujícím růstem členské základny, ale také mnoha zajímavými ukazateli o oddílech, vedoucích, dospělých a mnohém dalším. Velkou novinkou je pak základní infografika pro každého a také zpřístupnění některých podkladových tabulek jako opendata.

Cílem této zprávy je poskytnout základní pohled na důležité, ale i zajímavé ukazatele o organizaci a jejich členech. Tou nejpříjemnější informací je určitě skutečnost, že i v roce 2016 se členská základna zvýšila o přibližně 2,5 tisíce členek a členů a že i nadále rosteme výrazně více, než jak roste dětská populace v České republice.

Letošní zprávu jsme rozdělili do podobných kapitol jako zprávu loňskou, ale v některých tématech přinášíme nové zajímavé informace a jiné méně podstatné už v letošní zprávě neopakujeme. Každopádně letošní zpráva poskytuje spoustu zajímavých čísel, grafů, vyhodnocování trendů apod. Na začátku celé zprávy nově přinášíme základní infografiku ukazující nejzajímavější informace z registrace 2016 (na straně 3 a 4). V jednotlivých dalších kapitolách zprávy tato data podrobně rozebíráme a najdete tam informace o organizaci a členské základně jako celku, oddílech (především mladších členů, tedy těch do 18 let věku), pohled a informace o skautských krajích a v neposlední řadě detailní pohled na dospělé v organizaci (jejich zastoupení, kvalifikace, zapojení do činovnických funkcí). 

Zpráva k registraci 2016 ke stažení

Každý člen Junáka - českého skauta, ale i každý návštěvník Skautské křižovatky, má možnost si celou zprávu k registraci 2016 stáhnout v PDF a dle potřeby s ní dále pracovat.

Otevřená data

Velkou novinkou této zprávy je poslední kapitola, která je vstupenkou do světa otevřených dat (informace na straně 37). A tak od letoška část dat najdete jako zdrojové tabulky ke stažení on-line. Tato data mohou využít jak jednotky, tak jednotlivci, kteří se chtějí podívat detailněji například na některé žebříčky, vývoj počtu členů v čase apod.

Open-data najdete na samostatném webu:
is.skaut.cz/opendata

Podělte se o svůj postřeh

Samotná analýza registrace 2016 na mnoha stránkách, v grafech i textech vychází z podnětů, které jsme od vás sesbírali po loňské zprávě a také počátkem letošního roku. Budeme tedy rádi, pokud se s námi po jejím přečtení podělíte o své další postřehy a podněty. Ideálně formou komentáře pod tímto článkem, případně zasláním e-mailu na registrace@skaut.cz 

Poděkování

Rád bych i touto cestou poděkoval všem, kteří se podíleli na přípravě této zprávy. Ať už to byly nápady a postřehy k tomu co do zprávy letos zahrnout, nebo se podíleli na přípravě či připomínkování dat, která se ve zprávě z registrace 2016 objevují. Vám všem patří velké díky!

S přáním dobrého a zajímavého čtení

Ondřej Peřina (Jerry)
zpravodaj VRJ pro ICT a organizaci

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 3348x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu