....

Chyba na stránce: Prožijte letní knižní dobrodružství od skautské spisovatelské legendy - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2650-prozijte-letni-knizni-dobrodruzstvi-od-skautske-spisovatelske-legendy?autologin=1"

Prožijte letní knižní dobrodružství od skautské spisovatelské legendy

Prožijte letní knižní dobrodružství od skautské spisovatelské legendy

Léto je jedinečnou příležitostí ke čtení knih. Nevíte, které si vybrat? Sáhněte po skautské kvalitě. Vyberte si ze třech nových dobrodružných eknih od legendárního skautského spisovatele Miloše Zapletala. 

Výhody eknih

  • levnější cena
  • okamžité dodání
  • neváží a nezabírají místo
  • na cesty si můžete vzít rovnou celou knihovnu
  • šetříte lesy

Sedmička 

V dobrodružném románu z prostředí vodáckého prázdninového tábora seznamuje s průběhem událostí třináctiletý chlapec, prázdninový nováček, který teprve mezi vodáky nachází místo a zapomíná s nimi na svou tělesnou vadu. 

Koupit | 50 Kč 

 

Ostrov přátelství

"Druhý díl Sedmičky, který však nevyžaduje znalost předlohy. Líbí se mi už jen popisem letního skautského tábora (člověku se hned vynoří jeho vlastní vzpomínky) a různých každodenních příhod, líčením závěrečné pokladové hry či rozluštěním záhady, kdo stojí za "útoky" na táborníky a kdo jim dělá nejrůznější naschvály. Pro mne nadčasová záležitost - předobrazy literárních postav už možná mají stejně staré děti a vnuky, jako jsou hrdinové v knížce, ráda však při čtení předstírám, že se děj odehrává dnes. Jediné, co mne mrzí, že nevím, jak to dopadlo s Koldou a Hájkem (když v Sedmičce bylo napsáno, že v oddíle je místo jen pro dva nováčky, a v Ostrově přátelství vystupují Jonáš a Chrostík, co se stalo s těmi dvěma výtečníky?)."
tatjana1737 - komentář na www.databazeknih.cz

Koupit | 50 Kč

 

Cvoci 

Skupinka vodních skautů se vydává na zimní lyžařskou pouť z Čech až na Slovensko. Cestou prožívají vážné i veselé příhody a také skutečná dobrodružství, jaká mohou člověka potkat jen v zasněžených zimních horách, za mrazivých dní a na odlehlých místech. Autor Cvoků se pokusil na pozadí děje zachytit též mimořádnou atmosféru doby, v níž se příběh odehrává. Mladý čtenář se tak při četbě dobrodružného příběhu mimoděk dozví, jak vypadal každodenní život v totalitní, nedemokratické společnosti. Cvoci jsou volným pokračováním autorových dvou předcházejících knih, Sedmičky a Ostrova přátelství. 

Koupit | 80 Kč

 

Za TDC
Tomáš Vovsík

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 583x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu