....

Chyba na stránce: Akce pro veřejnost: zorganizujte výstavu fotografií o důstojné práci - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2661-akce-pro-verejnost-vystava-na-stromech-pridejte-se-i-vy-a-na-jeden-tyden-ozivte-park-nebo-namesti-ve-vasem-okoli?autologin=1"

Akce pro veřejnost: zorganizujte výstavu fotografií o důstojné práci

Akce pro veřejnost: zorganizujte výstavu fotografií o důstojné práci

V týdnu od 1. do 8. října 2016 proběhne v parcích po celé republice Výstava na stromech, do jejích příprav se na některých místech již zapojili i skauti a skautky. Výstava obsahuje velkoformátové fotografie, na kterých bangladéšský fotograf GMB Akash zachycuje pracovní podmínky při zpracování kůže a výrobě bot v Bangladéši. Téma spojuje lokální rovinu - naše boty - s globální rovinou - pracovní podmínky těch, kdo je vyrábějí. Přijďte si výstavu prohlédnout nebo ji do svého parku dostaňte! Více k akci: www.vystavanastromech.cz

 

Výstava na stromech se koná během Týdne důstojné práce (1.- 8.10. 2016) a upozorňuje na ožehavá témata naší každodenní spotřeby tj. témata blízká skautskému projektu Skauti na Zemi. I vy máte možnost seznámit s touto tématikou skrz fotografie své spoluobčany v místě, kde žijete. Pokud pracujete s kmenem, je to příležitost pro kmenový projekt. Pokud pracujete s oddílem, jsou zde možná propojení se skautskými stezkami: Můj domov - Družina jako tým - Se svou družinou uskutečním větší týmový úkol či Svět okolo nás - Já, občan - Domluvím společnou akci (spolupráci) naší družiny/oddílu a jiné neziskové organizace.

 

Ozvěte se, máte-li zájem výstavu u vás uspořádat a dostanete plnou podporu pro vás, váš oddíl, kmen či středisko.

 

Koordinátorem výstavy v České republice  je nezisková organizace NaZemi, se kterou Junák - český skaut spolupracuje na projektu Skauti na Zemi.

 

 

Co by pro vás znamenalo zapojit se?

 

  • registovat se a do Funkce v registraci napsat, že jsi/jste skauti, následně se dozvíte praktické informace

  • domluvit si prostor v parku či na náměstí s místní samosprávou - návod, jak na to, je v manuálu pro organizátory výstavy, který dostanete po registraci

  • v daný termín výstavu nainstalovat a po termínu jí odinstalovat - i s tím vám manuál pro organizátory poradí

 

 

Pokud chcete dostat výstavu i do vašeho parku, budete součástí jedinečného konceptu, kdy se výstava objeví na desítkách míst po celé ČR. Aktivní lidé, mezi nimi i někteří skauti a skautky, po celé republice pořádají ve stejnou dobu výstavu pro širokou veřejnost. Díky konceptu výstavy oslovíte i ty, kteří by nikdy nepřišli na osvětové akce. Nabídněme všem touto formou při příležitosti Světového den důstojné práce (7. října) prostor k zastavení se a  zamyšlení se nad tématem důstojných pracovních podmínek, které ctí svobodu, spravedlnost, jistotu. Důstojná práce pro všechny je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se postavit globální chudobě a s ní spojeným problémům, jako je například dětská práce, utlačování ženských práv atd.

 

Čím vším tedy můžete oživit svůj park či náměstí?

 

  • výstavou o výrobě bot v Bangladéši (14x A2 plakátová výstava)

  • doprovodnými akcemi a soutěžemi pro děti i dospěláky (dobrovolné)

  • jednou z poslední letošní piknikových příležitostí (dobrovolné)

  • promítáním dokumentárního filmu (dobrovolné)

  • jakýmkoliv dalším nápadem, který bude váš

 

V loňském roce uspořádala organizace NaZemi Výstavu na stromech na téma káva. Výstava se jmenovala Plné ruce práce a hostilo ji 48 parků po celé České republice - podívejte se, jak vypadala zde.

 

Těšíme se na vaše zapojení.

 

Petra Vacková - koordinátorka projektu Skauti na Zemi

 

e-mail: petra.vackova@skaut.cz, mobil: 723 55 15 76

 

 

 

Tento projekt je realizován s finanční podporou Evropské unie. Obsah článku je zcela na odpovědnosti NaZemi a jako takový nemůže být považován za stanovisko Evropské unie. Projekt byl podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci programu zahraniční rozvojové spolupráce.

 

 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1215x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu