....

Chyba na stránce: Nové logo používá už spousta jednotek. Dokonce hned o prázdninách! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2685-nove-logo-pouziva-uz-spousta-jednotek-dokonce-hned-o-prazdninach?autologin=1"

Nové logo používá už spousta jednotek. Dokonce hned o prázdninách!

Nové logo používá už spousta jednotek. Dokonce hned o prázdninách!

Nové skautské logo vešlo v platnost 1. července. Část jednotek, od oddílů po kraje, jej převzala skoro okamžitě a jde tak skvělým příkladem ostatním jednotkám, které mohly logo v táborovém, kurzovém a náborovém shonu přehlédnout. Podívejte se na ukázky a představte logo světu kolem vás! Například na Facebooku to jde mimořádně snadno!

Nové skautské logo

Vše o novém logu se dozvíte na rozcestníku logo.skaut.cz. Najdete zde veškeré články, soubory ke stažení i odkaz na generátor. Pozornost věnujte zejména pročtení grafického manuálu, který vám vysvětlí správné používání loga.

Ukázky z praxe

Máme radost z rychlého uchycení mezi jednotkami. Prohlédněte si správné příklady použití:

 

Děkujeme všem! 

Jak vytvořit vlastní logo?

Nejjednodušší možností je využití generátoru na generator.skaut.cz. Vytvoří vám vlastní logo na bílém podkladu, logo bílé i logo černé. A to ve vertikální i horizontální variantě. Stačí zadat označení oddílu, střediska, okresu nebo kraje.

Při vepisování názvu jednotky dodržujte typografická a estetická pravidla (viz strana 5.4 grafického manuálu):

  • Za tečku vždy patří mezera (např. „4. roj”, ne „4.roj”).
  • Uvozovky se správně píší „dole a nahoře“.
  • Spojky, předložky a pomlčky umisťujte na začátek druhého řádku.
  • V popiskách používejte střední délku pomlčky ( – ) s mezerami před a za. Krátký rozdělovník (-) slouží k dělení slov na konci řádku.
  • V názvech se slova nedělí.
  • Dlouhé názvy zkracujte (např. „středisko Černého havrana Chlumec nad Cidlinou” může být pouze „Černý havran Chlumec nad Cidlinou).
  • Krátké názvy prodlužujte (např. „Šík” může být „oddíl Šík”).
  • Pokud se místní název píše s rozdělovníkem, nenahrazujte ho pomlčkou ani nepřidávej mezery (např. Frýdek-Místek).
  • Úroveň jednotky je vždy malým písmem (např. „okres Zlín”)
  • Úroveň jednotky je možno uvést nebo vypustit. Logo s doplněním „okres Zlín” je stejně správně jako s doplněním „Zlín”

Dodržování pravidel napomůže dobré prezentaci skautingu a logo bude vypadat mnohem lépe!

Generátor prochází postupnými úpravami, v nejbližší době plánujeme rozšíření jeho funkcí a spoustu dalších věcí. Neváhejte nás proto kontaktovat na logo@skaut.cz, pokud k němu máte připomínky a nápady.

Jaké logo použít?

Hlavně na sociálních sítích jsme narazili na různé způsoby použití loga. Často to je pozůstatek z doby, kdy se ještě oficiálně nepoužívalo. Ale opakování je matka moudrosti!

Primárně používáme logo základní (tedy to, které získáte z generátoru). Logo se skládá ze symbolu lilie, trojlístku a chodského psa. Patří do něj také slovní značka “SKAUT”. Bez této slovní značky logo nepoužíváme. Výjimku tvoří vše, co spadá do kategorie merchandising (tedy dárkové, upomínkové a reklamní předměty, viz kapitola 12 grafického manuálu). Stejně tak do loga jednotky nepatří členěné (slavnostní) logo. Zkrátka se nabízí použít generátor, s ním chybu neuděláte a rozhodování dělá za Vás.

Na Facebook umístěte logo ve čtvercovém rozměru, ideálně 1 000 x 1 000 pixelů. Díky tomu bude dostatečně ostré a zcela viditelné. Generátor export do čtverce zatím neumí, ale na této funkci pracujeme.

Pro více informací o použití loga si pročtěte grafický manuál.

Nevíte si rady? Kontaktujte nás!

Přechod na nové logo může být pro některé jednotky složitý, což velice dobře chápeme. V případě problémů nás proto kontaktujte na logo@skaut.cz.

Lukáš Neuheisl
redaktor externí komunikace

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 656x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

1 Názor
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu