....

Chyba na stránce: Nechte děti udělat nábor za vás :) - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2704-nechte-deti-udelat-nabor-za-vas?autologin=1"

Nechte děti udělat nábor za vás :)

Nechte děti udělat nábor za vás :)

Začal školní rok, rozběhly se první skautské schůzky. V družinách by kapacita na nabrání dalších dětí byla, ale na masivní náborovou kampaň už asi nezvládnete.

Řešení je jednoduché a k tomu velmi efektivní: řekněte dětem, které už do oddílu chodí, ať přivedou i své sourozence a kamarády. Nic nefunguje lépe než osobní doporučení, děti navíc raději půjdou někam, kde už někoho znají, než do úplně nového kolektivu. Jak na to?

1. Uspořádejte náborovou hru

Uspořádejte pro své členy náborovou hru. Fór je v tom, že oni sami nebudou vědět, že je náborová. :) Smysl hry (nejlépe úkolové) musí spočívat v tom, že děti při jejím plnění musí kontaktovat někoho zvenčí, ideálně kamarády stejného věku. Pozornost oslovených dětí se tak úplně nenásilně nasměruje na skauting a u hra nich může podnítit zájem podívat se za vámi na skautskou schůzku.

2. Pozvěte děti na otevřenou schůzku

Je možné také uspořádat speciální schůzku, kam si každý člen může pozvat jednoho svého kamaráda zvenku. Program uzpůsobte takové sestavě dětí a na konci schůzky hosty pozvěte ke členství v oddíle, jestli máte pocit, že je to u vás bavilo a že by se jim mohlo skautování líbit.

3. Vyzvěte rodiče a známé, ať váš oddíl doporučí

Líná huba, holý neštěstí, říkávaly už naše báby. Že vám rodiče a známí fandí, to ještě neznamená, že jsou tak prozíraví, aby je napadlo vás doporučit. Ne každý uvažuje jako vedoucí v plném nasazení. Proto udělejte to nejjednodušší, co můžete. Vyzvěte je, aby se o vás zmínili, jestli s vámi jsou spokojení. Při této příležitosti určitě pomůžou oddílové letáčky, výročky nebo vizitky.

Další tipy na nábory "skoro bez práce":

- Aktualizujte vývěsku, dejte plakát do okna klubovny. Nový skautský vizuální styl je atraktivní a zaujme.

- Pár letáčků (případně s několika staršími dětskými časopisy) můžete nechat v ordinacích dětských doktorů, v knihovnách, školách nebo družinách.

- Mají členové vašeho střediska (nebo jejich rodiče) obchod, kadeřnictví nebo autodílnu? Poproste je, jestli byste u nich mohli vylepit samolepku na obchod (která je součástí náborového balíčku, viz níže) a uvnitř nechte pár letáčků s informacemi o vás.

Více na skaut.cz/nabory.

Přihlaste se coby pořadatelé náborů a získejte náborový balíček obsahující letáky, samolepky, školní sešity, náborové časopisy a papírové tašky zdarma.

Za TDC

Tomáš Vovsík, Míša Čakrtová - Střízla a metodika Jak získat nováčky (ke stažení zdarma nebo v eshopu za 49 Kč)

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1141x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu