....

Chyba na stránce: Podpořte svou skautskou noblesu a eleganci prémiovými peněženkami - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2707-podporte-svou-skautskou-noblesu-a-eleganci-premiovymi-penezenkami?autologin=1"

Podpořte svou skautskou noblesu a eleganci prémiovými peněženkami

Podpořte svou skautskou noblesu a eleganci prémiovými peněženkami

Skautské peněženky v limitované edici zaznamenaly minulý rok velký úspěch a byly ihned vyprodané. Proto jsme pro vás připravili aktualizovanou sérii. Peněženky prošly estetickým laděním - zdobí je nové logo a doplňková ražba slovní značky SKAUT. Velkou novinkou je nabídka dvou drobných peněženek - třetinek v červené a modré barvě pro dámy. 

Peněženky jsou vyrobeny z hovězí kůže, vyčiněné v malé rodinné koželužně v Jablůnce na Valašsku, opracovány a sešity byly v dílně Brašnářství Roman Tlustý v Praze-Vršovicích na meziválečných strojích československé výroby. Krabici udělali v Opavě, pytlík ušily švadleny z Třebíče, potisk udělal pan Jech z Vršovic a ražbu provedli knihaři Rak&Rak z Dittrichovy ulice. Vkusné dárkové balení je součástí objednávky.

Peněženka Klasik

Ručně vyráběná kožená peněženka v přírodní hnědé barvě a se smetanovým šitím vytváří dojem nestárnoucí klasiky. Rozměry peněženky jsou: 24x10 cm (rozevřená), 12x10cm zavřená. Peněženka má kapsy na 3 kreditní karty, kapsu na bankovky a kapsu na malý technický průkaz pod kapsami na karty. Peněženka je robustní a velmi pevná.

Koupit ve skautském obchodě

Luxusní peněženka

Ručně vyráběná kožená peněženka v černé barvě, s podšívkou a černým šitím je tu pro ty, kteří si rádi užijí přidanou hodnotu. Kůže je precizně zpracována do jemné formy tak, aby peněženka působila velmi elegantním dojmem. Peněženka je vyrobena jako luxusní doplněk, je úzká, měkká, ohebná, pohodlně se vejde i do přední kapsy pánských kalhot. Rozměry peněženky: 11x9 cm (zavřená), 23x9 (otevřená). Má kapsy na 3 kreditní karty a kapsu na bankovky.

Koupit ve skautském obchodě

Dámská červená třetinka

Ručně vyráběná kožená peněženka v červené barvě a s červeným šitím potěší decentními rozměry a minimalistickou výbavou: malá vnější mincovka, vnitřní kapsa na bankovky a přihrádka na jednu či dvě plastové karty. Velikost peněženky je: 9 x 6,5 cm, tloušťka pouhý 1 cm (doporučujeme před koupí přeměřit, peněženka je opravdu jemná a drobná).

Koupit ve skautském obchodě

Dámská modrá třetinka

Ručně vyráběná kožená peněženka v modré barvě a s modrým šitím potěší decentními rozměry a minimalistickou výbavou: malá vnější mincovka, vnitřní kapsa na bankovky a přihrádka na jednu či dvě plastové karty. Velikost peněženky je: 9 x 6,5 cm, tloušťka pouhý 1 cm (doporučujeme před koupí přeměřit, peněženka je opravdu jemná a drobná).

Koupit ve skautském obchodě

 

Znásobte dojem, pořiďte si také skautské opasky

Fandíme českým řemeslům. Proto jsme jsme pro vás letos nechali vyrobit kromě peněženek také jedinečné skautské opasky od české společnosti Golden Roses, které kombinují tradiční skautské materiály: dřevo a kůži. Do dřevěné spony je navíc vypáleno nové skautské logo, které tak zpřítomňuje oheň, výsostně skautský živel.

Více informací v článku

Skauting pro všechny a hospodárnost versus luxus

Chtěli bychom zde obhájit existenci skautského prémiového zboží, protože z hnutí občas zaznívají hlasy, že se jedná o popírání skautské hospodárnosti a vylučování skautů a skautek, kteří si tyto produkty nemohou dovolit. Není tomu tak. Skautské peněženky a opasky mají být něčím výjimečným, co není zamýšleno k běžné spotřebě. Například když chcete hodnotným dárkem vyjádřit vděk nějakému činovníkovi nebo činovnici s velkými zásluhami, když chcete obdarovat někoho blízkého s velkou vášní pro skauting třeba k Vánocům nebo narozenimám nebo když se chcete sami odměnit něčím mimořádným. Prémiové zboží tedy není zamýšleno jako masové a určitě se nemá jednat o standardní skautskou výbavu. Co se týče skautských opasků, dostatečný výběr za nízkou cenu nabízí Junshop. Skautské peněženky jsou pak z podstaty něco navíc, bez čeho se při skautingu obejdete, ale co vás může těšit - pokud chcete. 

Prémiové zboží nikoho nevylučuje, stejně jako nikoho nevylučuje předepsaný dress code na svatby, večírky, do divadla nebo na plesy. Elegance a kvalita sice stojí více peněz, ale oprávněně. Dáváte tím najevo, že máte něco v úctě. Ať už je to nějaká výjimečná příležitost, pro kterou je věc určena, nápad, práce, um nebo dobré jméno výrobců. Cena se odráží také v tom, jak jsou výrobky zpracovány. Skautské peněženky jsou vyráběné z českých materiálů, českými řemeslníky a poctivou ruční prací. To je další hodnota, která není samozřejmá. Dají se sehnat kožené peněženky z Číny například za třetinovou cenu, ale kvalita materiálu je pravděpodobně horší, nevíte nic o výrobních podmínkách a právech zaměstnanců a nepodporujete místní ekonomiku. 

Za TDC
Tomáš Vovsík

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1337x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu