....

Chyba na stránce: Termín pro zadávání změn v zasílání časopisů je 19.9. ve 12:00 - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2708-terminy-pro-zadavani-zmen-v-casopisech-je-19-9-ve-12-00?autologin=1"

Termín pro zadávání změn v zasílání časopisů je 19.9. ve 12:00

Termín pro zadávání změn v zasílání časopisů je 19.9. ve 12:00

Najděte si pár minut a aktualizujte ve skautISu, kdo má dostávat jaký časopis.

Dostávají všichni správný časopis?

Zkontrolujte, jestli všichni vaši členové dostávají časopis, který chtějí a odpovídá jejich výchovné kategorii (světluškám a vlčatům, kteří od září přešli ke skautům, změňte Světýlko na Skauta, novým činovníkům objednejte Skauting atd.).

Časopisy pro Benjamínky

Máte-li v oddíle či středisku i předškoláky, pravděpodobně byli dosud registrováni bez časopisu, protože pro ně žádný nevycházel. To se od září 2016 mění, máme tu časopis Ben Já Mína. Přečtěte si o něm samostatný článek, kde je i popsáno, jak ho objednat. Pro děti, které dosud časopis nedostávaly vůbec, musí objednávku autorizovat středisko, jedno číslo stojí standardních 25 Kč/kus. Úplně první číslo časopisu ale přijde každému zdarma, viz níže. Takže placený by byl jen listopad, pak už děti zaregistrujete s časopisem.

A pokud vaši předškoláci dosud dostávali třeba Světýlko, změňte jim ho do 19. září na Ben Já Mínu.

Časopisy pro nováčky

Chcete-li, aby novým členům vašich oddílů chodily časopisy, přidejte je do pondělka do skautISu a objednejte jim časopis. S prvním číslem (které je pro všechny zdarma) jim navíc přijde Brožura pro rodiče nováčků.

Jak balíček nastavit a jaké jsou možnosti?

Balíček je možné přizpůsobit vašim oddílovým potřebám. Ve skautISu na stránce oddílu na záložce „Časopisy“ najdete stručný popis balíčku a také tlačítko „změnit nastavení“:

V nastavení je na výběr ze tří variant zasílání balíčku:

 

Tato nastavení se pak použije pro všechny budoucí nově přidávané členy vašeho oddílu.

Pokud používáte družiny, tak pro nové členy družin se přebírá nastavení nadřízeného oddílu.

Kdy má smysl uvažovat o změně nastavení? Pokud například brožury nebo časopisy máte připravené v klubovně a dáváte je rodičům nebo nováčkům hned při prvním setkání nebo jako součást nějakého vašeho oddílového balíčku, samozřejmě jim je nepotřebujete posílat ještě poštou. Na druhou stranu se i v takovém případě vyplatí vše znovu promyslet, protože při využití balíčku pro nováčky vás stejný servis vyjde levněji.

Jak se pak pracuje s balíčkem u jednotlivých nováčků? Už úplně automaticky. Při vkládání nové osoby do skautISu se jen zobrazí informační okno:

 

V případě, že v nastavení u oddílu je balíček pro nováčky vypnutý, zobrazí je tato informace:

 

V tuto chvíli existuje jediný způsob, jak nastavení změnit a přece jen balíček nováčkovi poslat. Je potřeba kliknout na zrušit, přejít do nastavení časopisů u oddílu, balíček zapnout a pak teprve ve formuláři pro přidání nové osoby kliknout na „uložit“.

Za TDC,

Míša Čakrtová - Střízla

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1084x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

2 Názory
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu