....

Chyba na stránce: Pilotní ročník setkání křesťanských skautských oddílů proběhl úspěšně - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2775-cesko-cachnov-2016?autologin=1"

Pilotní ročník setkání křesťanských skautských oddílů proběhl úspěšně

Pilotní ročník setkání křesťanských skautských oddílů proběhl úspěšně

60 skautů a skautek z 6 oddílů a 14 členů realizačního týmu se o víkendu 6. až 8. května zúčastnilo pilotního ročníku Setkání křesťanských skautských oddílů.

Uprostřed krásné přírody Vysočiny, v areálu skautské základny Čachnov, se ve dnech 6. až 8. května uskutečnil pilotní ročník Setkání křesťanských skautských oddílů, které připravil Odbor duchovní výchovy Junáka. První setkání křesťanských skautů u nás bylo pro začátek pojato komorně. Zúčastnilo se ho 60 skautů a skautek z 6 oddílů z různých koutů Čech i Moravy. Na realizaci setkání se podílelo 14 členů týmu, kteří při přípravě akce zúročili mimo jiné také své zkušenosti z německého Westernohe, kde se pravidelně každý rok setkávají křesťanské oddíly z celého Německa.

Na skauty a skautky čekal bohatý program zaměřený především na zprostředkování duchovního rozměru skautingu a uvědomění si významu obecných životních hodnot. Samozřejmě nemohly chybět ani nejrůznější zábavné a sportovní aktivity. Významnou rovinu setkání představovalo také navazování kontaktů, přátelství a možné spolupráce a to jak na úrovni dětí a vedoucích, tak i celých oddílů. Celé setkání se neslo v křesťanském duchu a program víkendu tak vyvrcholil v neděli dopoledne mší svatou.

Poděkování patří všem členům realizačního týmu, kteří odvedli pořádný kus práce a samozřejmě také všem účastníkům za vytvoření přátelské atmosféry.  

Tomáš Skalický - Tom

                    

Z pohledu účastníka:

V pátek večer jsme plni očekávání dorazili na krásné zapadlé tábořiště na okraji lesa, kde už byla většina účastníků, zástupců šesti skautských oddílů. Po slavnostním nástupu a zahájení jsme se s ostatními seznamovali různými pozdravy. Tradičně skautsky levou rukou, španělsky tancem, havajsky, eskymácky nosy, čínsky a nakonec jsme si poslali kouli míru z atlantidy. Každý oddíl se krátce představil a po slově o naději jsme za svitu hvězd zazpívali večerku a hurá spát.

Po netradiční snídani, kdy jsme byli svázaní po skupinách, jsme se učili na všelijakých workshopech být správnými skauty. Bojovali jsme o život nejen s drakem jako sv. Jiří, ale taky při rugby, učili se spolupracovat, trénovali zručnost, překonávali lanové překážky a zjišťovali jak se vydat na cestu a stát se Rytířem světla. Odpoledne se nám podařilo při velké bojovce zachránit svět před nebezpečným virem H2N2. Společenský večer byl plný zábavných, tanečních a hudebních her. Nakonec jsme si u ohně zazpívali a Unkas nám vyprávěl o radosti. Po večerce ještě hrstka nespavců hrála bojovku v lese.

V neděli jsme se po malých skupinkách vydali do lesa, kde bylo 10 stanovišť k jednotlivým bodům skautského zákona s aktivitou na zamyšlení. Za každé stanoviště jsme dostali korálek, ze kterých jsme vyrobili malé růžence. Poté následovala mše v přírodě, při které jsme si ve dvojici vyměnili vyrobené růžence a navzájem se za sebe modlíme. Rozloučili jsme se pokřiky na závěrečném slavnostním nástupu a plni nadšení se rozjeli do různých koutů republiky.

Byla to skvělá akce, při které jsme se seznámili s dalšími oddíly, společně zažili spoustu pěkných chvil a získali nové nadšení a inspiraci jak být v dnešním světě dobrým skautem - rytířem. 

Myška

                   

Více fotek zde: CeSKO Čachnov 2016

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1341x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu