....

Chyba na stránce: Říjnový Skautský svět: O Svojsíkovi, jak ho neznáte, současném dětství i vzdělávání - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2783-rijnovy-skautsky-svet-o-svojsikovi-jak-ho-neznate-soucasnem-detstvi-i-vzdelavani?autologin=1"

Říjnový Skautský svět: O Svojsíkovi, jak ho neznáte, současném dětství i vzdělávání

Říjnový Skautský svět: O Svojsíkovi, jak ho neznáte, současném dětství i vzdělávání

Se začínajícím podzimem přichází i nový ročník Skautského světa. Připomínáme v něm výročí 140 let od narození A.B. Svojsíka a představujeme několik nových rubrik.

KE STAŽENÍ: Skautský svět - říjen 2016 (PDF)

V říjnovém čísle Skautského světa tedy mimo jiné najdete:

  • Svojsík, jak ho neznáte: článek Romana Šantory - Boba, vedoucího archivu Junáka Skautského institutu představující mnohým zřejmě jen málo známou epizodu z počátků českého skautování, kdy se proti Svojsíkovi obrátilo několik z těch, kteří s ním zakládali Junáka a nesouhlasili s jeho rozhodnutím, aby se skauti zapojovali do právě probíhající 1. světové války jen charitativními aktivitami

  • Kaleidoskop ABS - vše, co jste chtěli vědět o A.B. Svojsíkovi a báli jste se na to zeptat

  • Ani to dětství už není, co bývalo: Série zamyšlení se v tomto ročníku bude točit kolem tématu dětství. Autorem prvního z nich je Tomáš Feřtek ze sdružení EDUin. Píše v něm: "Optimistické je, že jestli opravdu něco máme zcela nesporně ve svých rukou, pak je to dětství našich dětí. Tak si nestěžujme, že „dětství už není, co bývalo“ Stěžujme si jen sami na sebe."

  • Slíbila jsem, že budu hledat: V další nové rubrice vám ve spolupráci s projektem Hledání prvního principu v každém čísle nabídneme rozhovor s jedním člověkem o jeho myšlenkách a přemítání nad prvním principem skautingu. Jako první odpovídala na dotazy zástupkyně vedoucí světlušek z brněnského střediska Hiawatha Ivona Kuřilová – Waliča.

  • Společnost potřebuje pospolitost skautingu: Sám za sebe k přečtení rozhodně doporučuji rozhovor s Bobem Kartousem, mluvčím sdružení EDUin, který zároveň spolupracuje se Skautským institutem. Už dlouho jsem na jednom místě nezaznamenal tolik podnětných nápadů na to, jakým směrem by se skauting mohl ubírat a na co se zaměřit - v tomto případě v oblasti vzdělávání a spolupráce se školami.


Skautský svět je časopis pro skauty a skautky nad 24 let, tedy především pro činovníky a oldskauty. Měl by přinášet inspiraci a náměty na činnost i růst. Umožnit dospělým skautům se sledovat dění ve skautingu, zapojovat se do něj a být mu nápomocni.

Chcete si Skautský svět přiobjednat?

Jedno číslo Skautského světa stojí 25 Kč. Přiobjednání není složité.

• Pokud jste členy Junáka, stačí Skautský svět přiřadit k patřičnému jménu ve skautISu. Aby tato přiobjednávka byla platná, musí ji  autorizovat odpovědný činovník vašeho střediska.

• Pokud členy Junáka nejste, využijte k objednání webovou stránku send.cz


logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 796x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu