....

Chyba na stránce: JOTA-JOTI – Jaké to bylo v roce 2016! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2801-jota-joti-2016-jake-to-bylo?autologin=1"

JOTA-JOTI – Jaké to bylo v roce 2016!

JOTA-JOTI – Jaké to bylo v roce 2016!

59. ročník JOTA (Jamboree On The Air) a 20. Ročník JOTI (Jamboree On The Internet) proběhl v tomto roce o víkendu 14.-16. 10. 2016 a účastnilo se jej více než milion skautů z celého světa, jaká byla účast českých skautů, tak to Vám všechno povím.

Z dostupných informací se do letošního ročníku JOTA-JOTI zapojilo z České republiky 15 skupinek s celkem 100 zúčastněných skautů! Čeští skauti navázali během víkendu několik stovek spojení se skauty z jiných zemí, například z Malajsie, Washingtonu, Finska, Indonésie nebo Bosny a Hercegoviny, nejvíce jich bylo na síti v pátek večer a v neděli ráno a pouze jeden skautský oddíl byl připojen na rádiových vlnách (JOTA).

 A o čem si povídali? Hlavně o táboření, skautských zvycích, výpravách, krojích ale také o Harry Potterovi nebo o názvu Czechia.

„(…)Nejlíp se nám povídalo, když byla na druhé straně spíš menší skupinka, protože jsme se líp slyšeli a rozumněli. Většinou jsme si ukazovali naše šátky a kroje, bavili se o skautingu, o slavných osobnostech z naší i jejich země, zpívali si navzájem naše písničky, bavili o Harry Potterovi, domlouvali se, že si vyměníme poštou naše šátky a tak dále :D Bylo to naše první JOTA-JOTI a rozhodně jsme si to užili a příští rok se plánujeme zase zúčastnit!“

Stínadla Písek

 

„ (Povídali si)O skautských přezdívkách, tábořištích, představovali jsme město kde žijeme a zajímavosti naší republiky. Hodně je zajímal náš postoj k názvu Czechia, říkali jsme, že jsme zvyklí na Czech Republic ale Czechia nám nevadí.“

Salamander Chomutov

 

Příští ročník JOTA-JOTI se uskuteční zase za rok, pravděpodobně opět třetí říjnový víkend a už teď se můžete těšit na spoustu zábavy, kterou u největší skautské akce na světě zažijete.

Informace o účastnících jsme získali z dotazníku, pokud jste se JOTA-JOTI 2016 zúčastnili, ale dotazník jste nevyplnili, stále můžete.

Za český koordinační tým

Veronika Huvarová

Czech JOTA-JOTI Coordinator

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 554x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu