....

Chyba na stránce: 5.000 lidí sleduje skautský Instagram. Dostaňte tam vlastní foto! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2823-skautsky-instagram-uz-sleduje-pres-5-000-lidi-jak-na-nej-dostat-sve-vlastni-fotky-skaut?autologin=1"

5.000 lidí sleduje skautský Instagram. Dostaňte tam vlastní foto!

5.000 lidí sleduje skautský Instagram. Dostaňte tam vlastní foto!

Používáš sociální síť Instagram a sleduješ oficiální účet Junáka – českého skauta na adrese www.instagram.com/SKAUTcz? Zajímá Tě, jak se tam dostávají fotky od skautek a skautů z celé země a chtěl/a bys se svojí fotkou také trochu světské slávy a pár stovek „lajků“? Přečti si, jak na to!

Instagram patří k nejpoužívanějším sociálním sítím na světě i u nás. Zvláště mezi mladými lidmi je velmi populární. Junák – český skaut má své oficiální profily zaměřené do různé míry na skautskou i širokou veřejnost na Facebooku (), Twitteru i Instagramu. A jistě není všem dnům konec a podíváme se i na jiné sítě. Pokud lidé čtou noviny, je dobré, aby se občas dozvěděli o skautingu tam. Pokud chodí na zastávku autobusu kolem obecní vývěsky, patří tam informace o chystané skautské drakiádě pro veřejnost. A pokud sledují život i skrze sociální sítě, je v zájmu posilování dobrého jména skautingu, aby na ně občas skauting vykouknul i tam. Každé prostředí má jiná pravidla, stejně tak i Instagram. Pokud se chceš se svými fotkami občas dostat na oficiální účet @SKAUTcz, pak je třeba myslet na následující:

Používej hashtag #skaut

Napříč sociálními sítěmi používáme jako hlavní skautské pojítko hashtag #skaut. Občas se k němu pojí tematické hashtagy, takže můžeš snadno narazit na kombinace #skaut + 3jezy, #skaut + #dobryskutek, #skaut + #obrok17 a mnohé další. Každopádně, pokud chceš, aby se Tvá fotka dostala na www.instagram.com/SKAUTcz, hashtag #skaut nesmí chybět. Podle něj jsou fotografie vyhledávány.

Foť zajímavé skautské fotky

Tohle je složité zadání. Výběr fotek na www.instagram.com/SKAUTcz se neřídí objektivními pravidly. Není za ním žádný algoritmus ani výběrová komise. Když Tvá fotografie na Instagramu osloví správkyni či správce oficiálního účtu, máš šanci na tzv. „repost“. Tedy na to, že vezmou Tvoji fotografii, opatří ji označením Tvé osoby (aby všichni věděli, že je fotografie Tvá) a zveřejní ji na účtu @SKAUTcz. Fotka má říkat něco zajímavého o skautingu, vzbudit úsměv nebo radost ze skautingu. K obvyklým klíčovým slovům Dobrodružství + Charakter + Příroda + Kamarádi si pro potřeby Instagramu tedy pro sebe doplň ještě Krása a Vtip. Fotka nemusí splňovat všechno najednou! Někdy se na Instagramu objeví skauti zavěšení v sítích, jindy fotka z improvizovaného večerního nástupu na letišti v Japonsku, jindy vdolky ve tvaru uzlu dobrého skutku nebo „obyčejné“ vydařené selfie z podzimní oddílové výpravy. Poznámka: Čtvercové fotky máme radši, na Instagramu vypadají nejlíp.

Zveřejňuj fotky z osobního účtu

Zatímco na Facebooku i Twitteru lze snadno sdílet dál a informace o skautingu se tak dostávají snadno i mezi neskauty, na Instagramu to tak dnes není. Přesto je i na Instagramu naším cílem „mluvit“ o skautingu (obrazem) i mezi neskauty. Když si zveřejníš veselou fotku z výpravy na svém osobním instagramovém účtu, uvidí ji i Tví kamarádi – neskauti. Řekneš tím (zas a znova) do svého okolí, že skauting Tě baví a že je zajímavý. A případný „repost“ takové fotky na www.instagram.com/SKAUTcz je pak mimo jiné i poděkováním za to, jak Ty šíříš dobré jméno skautingu. Pokud zveřejníš stejnou fotku z výpravy na instagramovém účtu oddílu, uvidí je celkem jistě pouze skauti. A to je škoda. To neznamená, že oddílové nebo střediskové účty nemáte mít. To je samozřejmě zcela na Vás. Počítejte ale s tím, že se z nich na www.instagram.com/SKAUTcz spíš nedostanete, výrazně upřednostňujeme účty osobní. A zvažte, jestli ty oddílové třeba nepoužívat jako vlastní, miniaturizovanou repostující verzi @SKAUTcz, jako poděkování skautkám a skautům z Vašeho oddílu či střediska za vydařenou prezentaci skautingu na jejich osobních účtech.

Měj svůj profil na Instagramu nastavený jako veřejný

Pokud máš svůj profil na Instagramu nastavený pro zobrazení pouze přátelům, je to samozřejmě zcela v pořádku. Počítej ale s tím, že v takovém případě nemůžeme Tvoji fotografii dále zveřejnit, protože bychom tím Tvé soukromí porušovali. Fotografie ke zveřejnění tedy vybíráme pouze z veřejně přístupných (i když možná vidíme i Tvé soukromé, pokud se sledujeme navzájem - @SKAUTcz a Tvůj osobní účet).

Podívej se na @SKAUTcz

Inspiruj se již zveřejněnými fotkami od ostatních skautek a skautů. A nebo je prostě sleduj jen tak, pro radost. Přidej si www.instagram.com/SKAUTcz mezi své oblíbené na Instagramu nebo třeba ve svém internetovém prohlížeči, pokud Instagram aktivně nepoužíváš.

Závěrem

Máme radost ze spousty vydařených skautských fotek na Instagramu. Před založením účtu www.instagram.com/SKAUTcz (teprve v červnu 2015!) byla na Instagramu necelá tisícovka fotek z hashtagem #skaut. Dnes je jich skoro 15 tisíc (!). Followers za stejnou dobu vyrostli z nuly na 5 tisíc a nadále přibývají. Těšíme se i na Tvoje fotky a při troše snahy a štěstí se na Tebe s repostem také dostane! :) Případné dotazy či komentáře směřuj na e-mail komunikace@skaut.cz nebo do komentářů pod článek.

Petr Vaněk – Permoník
zpravodaj pro komunikaci a projekty služby společnosti
petr.vanek@skaut.cz 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2192x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu