....

Chyba na stránce: Neváhej a přihlas se! Na zaslání přihlášky na instruktorky Stříbrné řeky zbývá míň než měsíc - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2824-stribrna-reka-prijima-prihlasky-na-instruktorskou-lesni-skolu-2017?autologin=1"

Neváhej a přihlas se! Na zaslání přihlášky na instruktorky Stříbrné řeky zbývá míň než měsíc

Neváhej a přihlas se! Na zaslání přihlášky na instruktorky Stříbrné řeky zbývá míň než měsíc

Lišáci a Lišačky, tak podle přesmyčky ze zkratky ILŠ nazýváme na Stříbrné řece frekventanty Instruktorské lesní školy. Její v pořadí už desátý ročník otvíráme i v roce 2017. Pokud působíš ve skautském vzdělávání, jsi členem týmu pořádajícího lesní kurz nebo jinou vzdělávací akci a máš chuť se vzdělávat a rozvíjet, přihlas se! Do uzávěrky přihlášek zbývají necelé čtyři týdny!

Nejlépe se učí praxí. Známé pravidlo, které je alfou i omegou Instruktorské lesní školy Stříbrná řeka. A taky důvod proč si kurz vybrala i jedna z letošních absolventek, Linda. „Stříbrná řeka jako snad jediný instruktorský kurz nabízí možnost podílet se na vzdělávání jak vůdců, tak i čekatelů. Frekventantů ILŠ je maximálně šest, což je dobrá výchozí situace pro nějakou spolupráci. Měli jsme dostatečný prostor vyzkoušet si roli instruktora, dostávali jsme pravidelně opravdu konstruktivní zpětné vazby a ty jsme měli možnost hned zapracovat,“ chválí si Linda výběr kurzu.

Stříbrná řeka od frekventantů instruktorské školy očekává vysoké nasazení a zapálení pro věc. Spolu s námi jsou totiž zodpovědní za úspěch celého kurzu. Na jeden ročník se stávají součástí týmu – od jarní plánovací porady instruktorů až po podzimní zkoušky vůdcovského kurzu. Společně se stálým týmem se podílí na přednáškách, chystají hry, vyzkouší si vedení review, zpracování vzdělávacího textu a jako přísedící působí i u čekatelských nebo vůdcovských zkoušek.

Kromě toho jsou pro frekventanty ILŠ připraveny vzdělávací programy zvyšující instruktorské dovednosti v oblastech andragogiky, psychologie pro instruktory, dramaturgie akcí nebo instruktorské etiky.

„Když přijde na moje skautské vzdělání, vybírám si pokaždé jiný kurz. Je to hrozně zajímavý exkurz mimo jiné do fungování různých skautských skupin, středisek a týmů. Tým Stříbrné řeky je složen z lidí, kteří svému oboru rozumí a mají za ta léta spoustu zkušeností, které jsou více než ochotni předat. K tomu jsou opravdu sehraní a je vidět, že Stříbrná řeka je srdeční záležitostí každého z nich. Čeho si velmi cením je, že jsme mohli být už od začátku součástí týmu. Stříbrná řeka je kvalitní kurz, který se stal i mojí srdeční záležitostí,“ dodává Linda.

Zaujala tě ILŠ Stříbrná řeka? Přihlas se! Podmínkami přijetí jsou dle ŘVČČJ alespoň jeden rok aktivní činovnické praxe po složení vůdcovské zkoušky, absolvence LK (resp. ČLK nebo VLK nebo LŠ), vyjádření střediska a příslušné VOJ, věk min. 21 let (z podmínky věku může vůdce ILŠ udělit v odůvodněných případech výjimku). Další podmínky dle rozhodnutí vůdce ILŠ. Přihlášky přijímáme v podobě stručného „skautského životopisu“ akcentujícího tvoji vzdělavatelskou praxi na e-mailu: johanek@centrum­.cz do 15. prosince 2016.

Termíny ILŠ Stříbrná řeka 2017:

Jarní porada: 10. – 12. 3. 2017

Jarní víkend: 7. - 9. 4. 2017

Letní porada: 2. – 4. 6. 2017

Letní běh: 2. – 13. 8. 2017

Podzimní zkoušky: 6. – 8. 10. 2017

Podmínkou absolvence je účast na všech výše uvedených částech ILŠ.

Více informací o skautské škole Stříbrná řeka najdeš na webu

www.stribrnareka.cz.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 850x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu