....

Chyba na stránce: Nový skautský kalendář 2017 s grafikou Ladislava Ruska „Šamana“ - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2829-2017-kalendar-saman?autologin=1"

Nový skautský kalendář 2017 s grafikou Ladislava Ruska „Šamana“

Nový skautský kalendář 2017 s grafikou Ladislava Ruska „Šamana“

Sháníte pěkný dárek? Chcete odměnit činovníky za jejich práci pro skauting? Máme pro vás tip! Nový nástěnný skautský kalendář s grafikou Ladislava Ruska „Šamana“ na rok 2017. Příznačným motivem nového kalendáře je legenda o svatém Jiří. Patron jezdců, sedlářů, kovářů a především skautů byl Šamanem často vyobrazován, jak na svém koni bojuje s drakem, který symbolizuje zlo a pokušení.

Jiří žil ve 3. století a již mladý vstoupil po vzoru otce do armády. Dokázal být dobrým vojákem, a proto byl povyšován. Po svých dvacetinách se stal rytířem. V českých zemích je sv. Jiří oblíbeným světcem. Je mu zasvěceno mnoho kostelů i kostelíků. V českém kalendáři si jej připomínáme 24. dubna.

Kalendář o rozměru 43 x 30 cm obsahuje i další Šamanovy grafické práce a každý měsíc je doplněn krátkou básní. Cena kalendáře je 90 Kč. Objednávky a informace – Jan Pečínka „Jambo“, e-mail: pecinka@volny.cz, tel.: 731059298. Vydalo středisko Ladislava Ruska.
http://19-stredisko.skauting.cz/

Kalendář můžete také zakoupit na 22. Mezinárodním setkání skautských sběratelů, které se uskuteční 12. listopadu 2016 v Olomouci, v prostorách Právnické fakulty Univerzity Palackého (budova A), třída 17. listopadu.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1264x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu