....

Chyba na stránce: Navštivte s prosincovým Skautským světem znovuobnovenou Ivančenu! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2864-navstivte-s-prosincovym-skautskym-svetem-znovuobnovenou-ivancenu?autologin=1"

Navštivte s prosincovým Skautským světem znovuobnovenou Ivančenu!

Navštivte s prosincovým Skautským světem znovuobnovenou Ivančenu!

Předvánoční číslo Skautského světa připomíná z několika úhlů pohledu blížící se svátky. Třeba v zajímavém rozhovoru o prožívání svátků a tradic s rodinnou terapeutkou Evou Labusovou nebo v příběhu obnovení legendární beskydské mohyly Ivančena, kde se 2600 odpracovaných hodin 120 skautských dobrovolníků jeví jako velký sváteční zázrak.

Celé číslo v PDF je ke stažení zde: Skautský svět (prosinec 2016 - leden 2017) (PDF)

V prosincovém čísle Skautského světa mimo jiné najdete tyto články:

  • IVANČENA ZNOVUOBNOVENÁ: Po třech letech příprav, papírování, vyjednávání a fyzické práce skončil jeden z největších skautských projektů poslední doby. V čase sedmdesátého výročí od svého založení byla po rekonstrukci slavnostně odhalena legendární beskydská kamenná mohyla Ivančena. Znovu tak slouží jako připomínka odvahy a boje proti nesvobodě i toho, že i v době bohatých grantů a neomezených služeb jsou skauti schopní dělat velké věci sami vlastními silami.

  • CHYBÍ NÁM POHLED K VRCHOLU: Pro druhý ze série rozhovorů o prvním principu skautingu jsme se setkali s českobudějovickým katolickým knězem a skautem Josefem Prokešem – Křikem. Své prožívání prvního principu přirovnal k výstupu na vysokou horu a mluvil i o tom, jaké by to bylo, kdyby byl tento princip ze tří základních vyškrtnut.

  • VÁNOČNÍ KOUZLO SE STÁLE MŮŽE KONAT: "A proč si život děláme tak stresující? Přemýšlejme víc o tom, jak žít méně složitě a mít tak více času a sil na to podstatné. Rituály tu mají být pro člověka, ne člověk pro rituály. Zdravé rodinné rituály, a to i ty vánoční, vytvářejí prostor pro setkávání a sdílení, umožňují prožitek blízkosti a vzájemnosti. Existují ovšem i rituály zatuhlé a vyprázdněné, s nimiž je – a to nebývá bezbolestné – zapotřebí skoncovat," říká v rozhovoru o prožívání svátků a tradic rodinná terapeutka Eva Labusová.

  • MALÝ GRAFIK: Hledáte tipy na netradiční možnosti pro výzdobu vánočního balícíh papíru? Vyzkoušejte netradiční způsoby tiskařských technik, které můžete bez potíží vyzkoušet i s vašimi dětmi na schůzce nebo u vás doma. Více na Pinterestu: https://cz.pinterest.com/skautsk


Skautský svět je časopis pro skauty a skautky nad 24 let, tedy především pro činovníky a oldskauty. Měl by přinášet inspiraci a náměty na činnost i růst. Umožnit dospělým skautům se sledovat dění ve skautingu, zapojovat se do něj a být mu nápomocni.

Chcete si Skautský svět přiobjednat?

Jedno číslo Skautského světa stojí 25 Kč. Přiobjednání není složité.

Pokud jste členy Junáka, stačí Skautský svět přiřadit k patřičnému jménu ve skautISu. Aby tato přiobjednávka byla platná, musí ji autorizovat odpovědný činovník vašeho střediska.

Pokud členy Junáka nejste, využijte k objednání webovou stránku send.cz

Save

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1248x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu