....

Chyba na stránce: ČRDM zastupuje v Představenstvu Evropského fóra mládeže skautka. Blahopřejeme! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2915-crdm-zastupuje-v-predstavenstvu-evropskeho-fora-mladeze-skautka-blahoprejeme?autologin=1"

ČRDM zastupuje v Představenstvu Evropského fóra mládeže skautka. Blahopřejeme!

ČRDM zastupuje v Představenstvu Evropského fóra mládeže skautka. Blahopřejeme!

Po šesti letech od vstupu do Evropského fóra mládeže (YFJ),  má Česká rada dětí a mládeže svoji zástupkyni v Představenstvu této celoevropské střeše národních mládežnických rad. V polovině listopadu se jí stala skautka Zuzana Vaněčková – Hippo.

Ses. Vaněčková – Hippo je vedoucí dívčího oddílu Pomněnky a členka střediska Ostříž na Praze 4. Kromě toho od roku 2014 zastupuje od roku 2014 Junáka – českého skauta v Představenstvu České rady dětí a mládeže, kde velmi úspěšně působí v zahraniční komisi, reprezentuje ČRDM na aktivitách Evropského fóra mládeže a pomáhá v projektu Kecejme do toho.

Z těchto důvodů ses. Vaněčkovou ČRDM nominovala do funkce členky Představenstva YFJ, kam byla v polovině listopadu zvolena jen s minimálním odstupem od nejlepší kandidátky z Norska. Představenstvo Evropského fóra mládeže se volí jednou za dva roky, má kromě předsedy a dvou místopředsedů celkem 8 členů, kteří jsou nominování buď za národní rady mládeže (mj. také ČRDM) nebo za mezinárodní nevládní organizace mládeže (kam spadají mj. mezinárodní skautské organizace WOSM a WAGGGS).

To, že se Zuzce Vaněčkové - Hippo podařilo ve volbách do Představenstva YFJ uspět, je velký úspěch jak pro ČRDM, tak i pro Junáka – českého skauta. Blahopřejeme!

Evropské fórum mládeže je mezináodní organizací, která sdružuje devět sedítek národních rad mládeže a mezinárodních nevládních organizací mládeže. Do tohto společenství tak patří přibližně 10 miliónů mladých lidí z více než 40 evropských států. ČRDM se stala jeho plnoprávným členem v roce 2010.  Mezi členy YFJ jsou organizace zaměřené na nejrůznější zájmové oblast, např. ochranu životního prostředí, organizace mládeže s politickou orientací, výchovné organizace či organizace zastupující menšiny. Evropské fórum mládeže zastujpuje zájmy mladých lidí vůči mezinárodním institucím, především vůči EU, Radě Evropy a OSN. Právě jejím prostřednictvím se mladí lidé stávají partnery politiků, vlád či úřadů na evropské úrovni. YFJ se snaží zastáva zájmy mladých lidí v celé Evropě a podporovat jejich zapojení  do vytváření Evropy založené na hodnotách lidských práv a demokracie. Více na www.youthforum.org

Lenka Šablová, asistentka starosty

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 692x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu