....

Chyba na stránce: Petr Hájek – Balú obdržel Řád stříbrného vlka - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2941-petr-hajek-balu-obdrzel-rad-stribrneho-vlka?autologin=1"

Petr Hájek – Balú obdržel Řád stříbrného vlka

Petr Hájek – Balú obdržel Řád stříbrného vlka

V sobotu 17. prosince 2016 obdržel Petr Hájek – Balú nejvyšší skautské vyznamenání Řád stříbrného vlka a stal se součástí sboru dvanácti žijících nositelů.

Mše svatá spojená s dekorováním Balúa se odehrála v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Strahově. Otec Hugo Jiří Zikmund – Balů, který mši svatou sloužil, se ve svém kázání zmínil o Balúově skautské činnosti v domácím oddíle v Chotěboři při vedení vlčat, o Balúových publikacích i o přínosu pro skautské vzdělávání.

Samotné vyznamenání předával Miloš Blažek – Merkur, senior sboru nositelů Řádu stříbrného vlka a emeritní vůdce Ekumenické lesní školy, jejíhož instruktorského sboru je Balú dlouholetým členem. Za asistence Marka Baláše – Čiči, náčelníka, byl Balú slavnostně dekorován.

Balú v krátké řeči poděkoval za ocenění a symbolicky věnoval jednu polovinu vyznamenání těm, kteří ho na skautské stezce provázeli, obohacovali a učili novému, ale svobody a dnešních dní se sami nedočkali. Druhou polovinu věnoval přítomným, absolventům kurzů, které navštívil a současným skautským vedoucím, aby dokázali sami předávat dále. Slavnostní chvíli zakončil zpěv Svatováclavského chorálu.

Balúovi srdečně gratulujeme!

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2335x

Práce s článkem

7
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu