....

Chyba na stránce: Registrace 2017 je v plném proudu, aktualizujte údaje o Vašich základnách - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2942-registrace-2017-je-v-plnem-proudu-aktualizujte-udaje-o-klubovnach?autologin=1"

Registrace 2017 je v plném proudu, aktualizujte údaje o Vašich základnách

Registrace 2017 je v plném proudu, aktualizujte údaje o Vašich základnách

Období registrace je příležitostí pro doplnění a aktualizaci údajů ve skautISu. Zadejte do skautISu aktuální údaje o Vašich klubovnách a základnách a ty se Vám na konci února promítnou do map Google a Seznam. Díky tomu Vás nováčci a rodiče snadno najdou.

Termín pro odevzdání registrace je konec ledna 2017 a údaje o klubovnách a základnách jsou jejich součástí. Pokud do tohoto data údaje doplníte nebo aktualizujete, budou s registrací zprácovány.

Co se na mapách zobrazuje

Informace o tom, kde má skautský oddíl klubovnu a jak ho kontaktovat, jsou dostupné hlavně na těchto třech místech:

Všude se využívají data ze skautISu, na skaut.cz jsou dostupné ve větším rozsahu a aktualizují se prakticky okamžitě potom, co jsou ve skautISu změněny. Na Google mapách se údaje aktualizují přibližně v měsíčním cyklu a na mapy.cz od Seznamu se data aktualizují dvakrát do roka. Velká aktualizace se chystá právě teď na začátek září (další velká bude až s registrací 2017), proto je nyní nejlepší čas údaje projít a případně aktualizovat.

Nejčastější je situace, kdy k jedné klubovně patří jeden oddíl. V takovém případě se kromě adresy klubovny zobrazují ještě údaje, které jsou u oddílu zadané ve skautISu na záložce kontakty a jsou označené jako veřejné. Určitě se vyplatí zkontrolovat, zda jsou aktuální.

V případě, že se ve stejné klubovně schází více oddílů ze stejného střediska, jsou u ní k dispozici kontaktní údaje na středisko – opět ty, co jsou zadané na záložce kontakty na stránce střediska ve skautISu a jsou označené jako veřejné.

Třetí možnost je, že se na jednom místě scházejí oddíly z různých středisek, pak se zobrazuje každý oddíl zvlášť (dle příslušnosti ke středisku) a opět se použijí kontaktní údaje oddílu.

Jak upravit nebo zadat nové klubovny/základny/tábořiště?

V naprosté většině případů půjde jen o to údaje zkontrolovat. Údaje používané na mapách najdeme u oddílu a střediska ve skautISu na třech místech:

  • Záložka "Kontakty" – tady můžeme zkontrolovat, editovat, zveřejnit nebo zneveřejnit telefonní číslo, e-mail a web, které jsou pro hledající rodiče zřejmě klíčové.
  • Záložka "Nemovitosti a základny" – je důležitá pro určení místa a správné zobrazení adresy klubovny. Oddíl zde jen vybírá užívání již existující nemovitosti. Středisko má navíc možnost přidávat i nové nemovitosti (neboť středisko klubovnu vlastní, nebo na ni má uzavřenou nájemní smlouvu).
  • Záložka "Nábory" – zde lze zadat informace o tom, pro koho oddíl je (kluci, holky, věk) a časy schůzek. Důležité je zadat v jaké zveřejněné klubovně schůzky probíhají, jinak se údaje nemají kde na mapě zobrazit. Náborové údaje se používají jen na www.skaut.cz a skautských webech spolupracujících se skautISem (pro Google a Seznam se nepoužijí).

Upozornění: Aby se klubovna s náborovými údaji na mapách zobrazovala, je nutné ve skautISu u jejího užívání na záložce "Nemovitosti a základny" zaškrtnout, že má být klubovna zveřejněna! Bez toho se žádné údaje o klubovně a náborech nedostanou na žádný jiný web.

Jak si zkontrolovat, že je to správně?

Základní přehled všech údajů, které o sobě oddíl/středisko zveřejňuje pro mapy a veřejný web, najdete přímo ve skautISu v záložce "Náhled veřejných údajů". Můžete se však podívat i na skautský web pro veřejnost, kde je mapa s kontakty pro přidání se do oddílu. Na www.skaut.cz/pridejte-se se změny projeví prakticky hned, takže se hned po zadání údajů dá vyzkoušet, zda se dá vaše klubovna na mapě najít a zobrazují se u ní ty správné informace. Pokud je vše v pořádku, objeví se odpovídající informace (v menším rozsahu, třeba bez časů schůzek) dříve či později i na Seznamu a Googlu. Pokud se naopak klubovna nedá najít vůbec, bude to nejspíš tím, že nejsou zadané všechny povinné údaje.

Google navíc umožňuje o klubovnách zobrazovat více informací (jako jsou fotky apod.) a pokud byste si takové údaje chtěli upravovat přímo na stránkách Google map. Stačí napsat na j.novak@skaut.cz o kterou klubovnu má jít a na jaký e-mail máme poslat pozvánku ke správě.

Co teď dělat?

Pokud chcete mít co nejlepší informace pro angažované rodiče hledající aktivity pro své děti a další zájemce o vaše skautské ubytování, stačí jenom:

  1. Zkontrolovat údaje ve skautISu na popsaných záložkách a případně je aktualizovat – do termínu registrace tj. do 31. 1. 2016 včetně.
  2. V případě problémů nebo v případě zájmu spravovat svůj záznam na Google mapách psát na j.novak@skaut.cz
 
 
Jan Novák - Honza
asistent organizačního zpravodaje
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1576x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu