....

Chyba na stránce: Jak na skautské časopisy a jaké výhody na Vás při odběru čekají? - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2958-behem-registrace-je-nejjednodussi-objednat-skautske-casopisy?autologin=1"

Jak na skautské časopisy a jaké výhody na Vás při odběru čekají?

Jak na skautské časopisy a jaké výhody na Vás při odběru čekají?

Pokud právě řešíte probíhající registrace, nezapomeňte, že spolu s registrací je třeba rozhodnout i o objednání skautského časopisu. Během registrace je objednávka nejjednodušší!

S časopisy získáte i další důležité materiály

Časopisy jsou důležitým fyzickým nosičem dalších materiálů, které ústředí a odbory oddílům a střediskům zasílají (publikace, diáře, letáčky, kartičky, plakáty a další). Proto hlavně vedoucím skautských oddílů a středisek doporučujeme, aby jeden ze základních časopisů odebírali. Automaticky tak zdarma získají i metodický časopis Skauting.

Pokud vedoucí oddílu či střediska žádný časopis neodebírá, jednotka tyto přikládané materiály nedostane. Zasílání těchto materiálů mimo distribuci časopisů by bylo velmi nákladné, zatímco u časopisů se platí poštovné jen zlomkem komerční ceny, protože se jedná o státem dotovanou službu (distribuce periodického tisku).
 
Každá jednotka má nárok na řadu metodických příloh Skauting zdarma a je možné je přiložit k jakémukoli jinému časopisu. Funkce vedoucích a zástupců jednotek dostávají časopis Skauting automaticky. Po vyčerpání kvót zdarma je možné další přikoupit.

Zasílání časopisů v balíku

Určitě je vhodné objednat časopisy pro všechny mladší členy. Skautské časopisy jsou dlouhodobě velmi dobře hodnoceny a pro děti znamenají jednak skautského parťáka mezi schůzkami a u Světýlka a BenJáMíny navíc pěkný pracovní nástroj přímo na skautské schůzky.

U BenJáMíny, nového časopisu pro předškoláky, doporučujeme oproti klasické distribuci (objednání s doručováním) nechat dětem zasílat časopis v hromadném balíku na jednu oddílovou adresu. Vedoucí oddílu, který s dětmi pracuje, je na schůzce rozdá, a tak může s časopisy snadněji pracovat. Časopis do balíku je možné zvolit u všech dětí mladších 15 let, ostatním je vždy zasílán standardně poštou domů.

Metodické příručky

Další výhodou je, že při zaslání balíku s časopisy přijde vedoucímu i metodická příloha, která doplňuje aktivity z časopisu, přináší některé navíc a pomáhá s přípravou programu. Rozhodně doporučujeme!

Výhody pro Roverský kmen

Odebírat Roverský kmen se vyplatí mimo jiné i proto, že je kněmu v září zdarma přibalen kvalitní rozsáhlý plánovací Roverský diář. Všichni odběratelé skautských časopisů mohou občas čerpat ještě další výhody, například levnější předplatné týdeníku Respekt, www.skaut.cz/respekt.

Jak časopis při registraci objednat

Každému členovi Junáka stačí časopis přiřadit k patřičnému jménu ve skautISu. Aby tato objednávka byla platná, musí ji autorizovat odpovědný činovník vašeho střediska. Nejvhodnějším postupem u dětí je zapsat nováčka do skautISu ihned, jakmile přijde do oddílu a odevzdá přihlášku. Tím se oficiálně stává členem a je možné mu objednat i časopis. Při výběru časopisu bude mít nováček přednastavený vhodný časopis dle svého věku.

První časopis přijde nováčkovi domů i s brožurkou

První časopis nováčkovi je zasílán vždy na adresu domů, i v případě, že je vybrána volba "zasílat v balíku". Je to z důvodu, že s prvním časopisem jde rodičům nováčka i brožurka pro rodiče nováčků. Další čísla pak již standardně přijdou v balíku s ostatními, pokud je tak nastaveno.

Zkontrolujte nastavení typu časopisu

Objednávka časopisů je rovněž vhodná příležitost ke kontrole, zda mají všichni správný časopis, který odpovídá jejich věkové hranici a potřebě. SkautIS sám hlídá, zda děti nemají nastavený nesprávný časopis a pokud to vedoucí nezakáže, tak každé září automaticky časopis přenastaví. Vhodnější je, pokud toto nastavení hlídá každý rok vůdce oddílu, který má o potřebách dětí nejlepší informace. Každý registrovaný skaut má nárok na jeden časopis v rámci členství zdarma s tím, že si může objednat další a středisko pak na konci roku zaplatí za jedno číslo 25 korun.

Z TDC
Petra Daněčková
(Peťule)

Save

Save

Save

Save

Save

Save

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 3176x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu