....

Chyba na stránce: Pozvání na rozloučení s bratrem Jiřím Navrátilem a výzva k pomoci - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2974-pozvani-na-rozlouceni-s-bratrem-jirim-navratilem-a-vyzva-k-pomoci?autologin=1"

Pozvání na rozloučení s bratrem Jiřím Navrátilem a výzva k pomoci

Pozvání na rozloučení s bratrem Jiřím Navrátilem a výzva k pomoci

Vážené sestry, vážení bratři, v pondělí 16. ledna nás v požehnaném věku 93 let opustil bratr Jiří Navrátil. Nebudu se pokoušet několika slovy vyjádřit, co s jeho odchodem ztrácíme a především, co nám zanechává jako poselství svého života, s tímto úkolem se lépe vypořádají (a již vypořádávají) jiní. Dovoluji si Vás tímto shrnutím pozvat na nedělní rozloučení s bratrem Jiřím a nabídnout Vám možnosti, jak se můžete zapojit do připomínky jeho života. Vaše pomoc je potřeba a předem Vám za ni děkujeme.

O Jiřího úmrtí jsme informovali mimo jiné na Křižovatce a sociálních sítích a ztráta vyvolala velkou reakci. Zdaleka nejen ve skautských řadách. Můžete se podívat na zprávy například České televize, Českého rozhlasu, Aktuálně, Novinek, Lidovek, iDnes, Blesku i dalších médií. O Jiřího životě píšeme i na www.skaut.cz.

V neděli odpoledne jste zváni na rozloučení se zádušní mší. Proběhne v pražském kostele Nejsvětějšího Salvátora a zádušní mši bude celebrovat emeritní biskup plzeňský František Radkovský, skautský vůdce a absolvent Západočeské lesní školy. Součástí rozloučení budou i skautská připomenutí života bratra Jiřího a hudba. Informace najdete ve facebookové události (stačí kliknout na obrázek níže) nebo si můžete stáhnout parte / pozvánku s plnými informacemi. Všichni jsou srdečně zváni, skauti i neskauti.

Pokud chcete informovat a zároveň připomenout Jiřího ve vaší klubovně či na veřejném místě, k dispozici je plakát ve formátu A4.

Kliknutím na obrázek otevřete událost na Facebooku

Potřebujeme 30 dobrovolníků na pořadatelskou službu v neděli

Snažně žádáme o 30 dobrovolníků s chutí podílet se na pořadatelské službě během rozloučení. Hledáme sestry a bratry roverského věku nebo starší, kteří mohou být k dispozici v centru Prahy v neděli 22. ledna od 14.00 do 19.00. Žádné speciální dovednosti netřeba, stačí Tvá ochota. Přihlas se obratem (!) v tomto formuláři, spojíme se s Tebou. Pospíchej, záleží i na hodinách.

Hledáme zajímavé fotografie zachycující bratra Jiřího

Výzva pro skautské fotograf(k)y, profesionální i amatérské: Pokud jste někdy bratra Jiřího vyfotili na kurzu, v klubovně či kdekoli jinde a máte fotografii, která je z Vašeho pohledu vydařená, zašlete ji, prosím, obratem (!), na komunikace@skaut.cz. S autory fotografií, které vybereme k použití, se spojíme a domluvíme, za jakých podmínek a kde je budeme používat (bez takové domluvy Vaše fotografie používat nebudeme nikde). Předem díky a neváhejte výzvu sdílet fotografujícím ve svém okolí.

Hledáme Jiřího zajímavá vyjádření, ve formách textu, videa i zvukového záznamu

Máte oblíbenou pasáž v některém z Jiřího rozhovorů v médiích, oblíbenou větu v nějakém videu či v rozhlase? Na tématu nezáleží, může to být vyjádření ke skautingu, ke společenským otázkám, k čemukoli. Ani nezáleží na tom, jestli se jedná o skautský či veřejný zdroj, jen musí být nějak dostupný (nejedná se tedy o Vaši osobní vzpomínku). Pomozte nám v tomto sdíleném dokumentu vytvořit soubor některých oblíbených pasáží. Pomohou nám v další komunikaci nejrůznějších aspektů Jiřího života a poselství. I toto velmi spěchá, pohybujeme se spíše v řádu hodin než dní. S vytipovanými podklady budeme poprvé pracovat již ve čtvrtek 19. ledna.

Milé sestry, milí bratři, děkujeme Vám za spolupráci a těšíme se na setkání jistě s mnohými z Vás v neděli. Sledujte skautské profily na Facebooku, Twitteru i Instagramu, kde budeme zveřejňovat další příběhy a informace. Pokud byste měli jakýkoli vhodný tip či doporučení mimo rámec výše uvedeného, pište, prosím, na kancelar@skaut.cz. Díky.

Se stiskem levice

Petr Vaněk – Permoník
zpravodaj pro komunikaci a projekty služby společnosti

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 968x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu