....

Chyba na stránce: Přihlašování na Skautský dobrý skutek v plném proudu. Zapojte se s oddílem či střediskem! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/2984-prihlasovani-na-skautsky-dobry-skutek-spusteno?autologin=1"

Přihlašování na Skautský dobrý skutek v plném proudu. Zapojte se s oddílem či střediskem!

Přihlašování na Skautský dobrý skutek v plném proudu. Zapojte se s oddílem či střediskem!

Co je to Skautský dobrý skutek (SDS)?

Jedná se o celostátní akci Junáka - českého skauta, jejímž cílem je udělat něco dobrého. Jít venčit psy z útulku, udělat balíčky pro radost lidem z okolí, uklidit okolí řeky nebo pomoci s údržbou parků a lesů na území města. Záleží jen na tvé družině, oddílu či kmeni, jaký skutek ve svém okolí vykonáte. Další nápady a bližší informace najdeš v metodice.

Odměnou může být radost, kterou vám konání dobra přinese, ale i radost lidí z vašeho okolí a zároveň zviditelnění činnosti skautů. Podle charakteru dobrého skutku lze jeho prostřednictvím plnit některé body skautské stezky, které to mohou být, se dočteš v článku.

Kdy se koná?

Akci tvého kmene, oddílu nebo družiny naplánuj v termínu 21. dubna – 14. května 2017. V těchto 3 týdnech tak po celé republice budeme šířit dobro a dělat tím svět o trochu lepším!

Proč se mám přihlašovat?

Když se přihlásíš, získáš tím podporu týmu Skautského dobrého skutku. Budeme se ti snažit poradit, co všechno máš zařídit, aby byla akce dobře připravena. Nebudeš na to sám/sama. Přihlásíš-li se do konce března, dostaneš od nás poštou i požadované plakáty. Ale i přihlášení během dubna má smysl, chceme totiž vědět o všech akcích, které v rámci této celostátní akce uspořádáme!

Zároveň je i v letošním roce možnost získat minigrant v hodnotě od 1.000 do 10.000 Kč. Podpora na tyto projekty jde od WOSM, konkrétně od Messenger of peace. Minulý rok bylo 90 % žádostí o podporu vyhověno. O grant je možné požádat v rámci přihlášky do SDS. Deadline pro přijímání žádostí o minigrant je 31.3.2017.

Po ukončení Skautského dobrého skutku tě poprosíme o zpětnou vazbu. Pokud to bude v tvých silách, prosím, vyplň nám ji. Pomůže nám vylepšit další ročníky.

Co k přihlašování potřebuji?

K vyplnění přihlášky v první řadě účet ve SkautISu. Budeme po tobě chtít podrobnější informace o chystaném dobrém skutku: název, zaměření a krátký popis toho, co budete dělat, předpokládaný počet účastníků, plánovaný rozpočet akce (v případě žádosti o minigrant budeme chtít podrobnější popis akce). Zajímá nás, kolik budeš chtít plakátů a pro jakou jednotku je akce pořádána. Neboj se,  díky přihlášení přes SkautIS se k již vyplněné přihlášce budeš moct kdykoliv vrátit a pozměnit či doplnit některé údaje.  A kdyby ti v ní něco chybělo, upozorníme tě na to.

Nevíte, do čeho se pustit?

Rádi byste se přihlásili na Skautský dobrý skutek (SDS), ale nevíte do čeho se s vaší družinou, oddílem či kmenem pustit? Jak na to a proč se dozvíte i v metodice SDS nebo můžete vaším projektem splnit některé body ze stezek. Zároveň vám přinášíme inspiraci ve formě 12 skautských dobrých skutků z minulého roku.

Tak se do toho pusťte. Prozkoumejte své okolí a zjistěte, kam napnout vaše síly. Začněte plánovat a společně se těšme, až vše vypukne! Další informace najdeš na skaut.cz/dobryskutek, případně piš na dobryskutek@skaut.cz

Dělejme svět lepším!

Pavla Šulcová - Mňauín
tým SDS
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2400x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu