....

Chyba na stránce: Únorový Skautský svět o skautském vzdělávání i měnící se společnosti - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3074-unorovy-skautsky-svet-o-skautskem-vzdelavani-i-menici-se-spolecnosti?autologin=1"

Únorový Skautský svět o skautském vzdělávání i měnící se společnosti

Únorový Skautský svět o skautském vzdělávání i měnící se společnosti

Nové vydání Skautského světa přináší z několika úhlů zajímavé pohledy na současné skautování a hodnoty, na kterých stojí.

Skautským hodnotám se věnuje velká část rozhovoru s Eduardem Vallorym, autorem publikace Mezinárodní skauting, který navštívil poslední Mikulášský seminář. Vztahuje se k nim i Šlehyho zajímavý článek o jednom z témat současné předsněmovni diskuze (Měnící se společnost). A hodnotám skautingu se jistě nevyhneme ani při vzpomínání na Jiřího Navrátila.

Celé číslo v PDF je ke stažení zde: Skautský svět (únor 2017) (PDF)

V únorovém čísle Skautského světa mimo jiné najdete tyto články:

  • Skautské vzdělávání: Kde jsme a kam jdeme? - po více než dvou letech se vracíme k tématu skautského vzdělávání, podívali jsme se na to, co se v něm aktuálně děje, co se daří, kde nás tlačí bota. Součástí tématu je i rozhovor se šéfkou vzdělávacího odboru Barborou Tichavovou - Rozárkou

  • Zamyšlení Saši Uhlové: autorkou dalšího zamyšlení o současném dětsví je novinářka (a skautka) Saša Uhlová

  • Chci vykládat příběhy - medailon skautky a ilustrátorky Elišky Chytkové, která ma čerstvě za sebou rok a půl dlouhou práci na ilustracích k rozsáhlé publikaci o cestovateli M. Stinglovi a mimo jiné je autorkou ilustrací a titulní strany časopisu Ben Já Mína pro skautské předškoláky

  • Hledání prvního principu nemá být povinností - "Hluboký duchovní prožitek v buddhistickém chrámu na vrcholu thajského kopce se stal jakýmsi ukotvením víry, kterou stále hledám a ani nemám chuť ji napevno najít. Protože právě slovo Hledání je pro mě hlavním vyjádřením prvního principu," píše o svém vztahu k prvnímu principu skautingu vedoucí Skautského archivu Roman Šantora - Bobo.


Skautský svět je časopis pro skauty a skautky nad 24 let, tedy především pro činovníky a oldskauty. Měl by přinášet inspiraci a náměty na činnost i růst. Umožnit dospělým skautům se sledovat dění ve skautingu, zapojovat se do něj a být mu nápomocni.

Chcete si Skautský svět přiobjednat?

Jedno číslo Skautského světa stojí 25 Kč. Přiobjednání není složité.

• Pokud jste členy Junáka, stačí Skautský svět přiřadit k patřičnému jménu ve skautISu. Aby tato přiobjednávka byla platná, musí ji autorizovat odpovědný činovník vašeho střediska.

• Pokud členy Junáka nejste, využijte k objednání webovou stránku send.cz

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 453x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu