....

Chyba na stránce: Součástí táborových hlášenek je nově dotazník k tábořišti. Nezapomeňte ho vyplnit - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3102-soucasti-taborovych-hlasenek-je-nove-dotaznik-k-taboristi-nezapomente-ho-vyplnit?autologin=1"

Součástí táborových hlášenek je nově dotazník k tábořišti. Nezapomeňte ho vyplnit

Součástí táborových hlášenek je nově dotazník k tábořišti. Nezapomeňte ho vyplnit

Již delší čas se Junák – český skaut snaží podporovat jednotky v rámci získávání nemovitostí a pozemků. A to jak finančně, tak i prostřednictvím právních nebo informačních rad. V rámci právě běžící Strategie 2022 vznikla potřeba věnovat se oblasti nemovitostí a pozemků podrobněji a právě to je důvodem rozšíření táborové hlášenky ve skautISu o tento táborový dotazník, který zjišťuje údaje o pozemcích, na kterých naše oddíly své letní tábory pořádají.

Aktuální situace na trhu pozemků a právní prostředí je poměrně nejisté. Jen za posledních 15 měsíců vzrostla cena zemědělské půdy o téměř 30%. Obdobně se může zhoršit poměrně příznivá doba, kterou právě prožíváme, kdy jsou pozemky ať již určené k pronájmu, nebo přímo ke koupi, pro tábořiště dostupné.

Odpovědi na otázky položené v dotazníku pomohou zjistit aktuální stav tábořišť jednotek, jejich využití a vztahy oddílů k tábořišti. Následně tyto odpovědi v rámci zpracování strategického tématu Získávání nemovitostí (tábořišť) pomohou vzniku praktických doporučení a návrhů do budoucna pro ještě lepší a cílenější podporu jednotek v této oblasti. Cílem tohoto dotazníku i celého strategického tématu je zlepšit soběstačnost jednotek a zamezit v budoucnu nemožnosti táboření na loukách v přírodě.

 

Jak na vyplnění táborového dotazníku

  • Dotazník, skládající se přibližně ze šesti otázek, je k dispozici pouze ve vybraných letech (právě letos, následně očekáváme periodicitu 3 let) a je zapnutý pro všechny táborového hlášenky.
  • Dotazník je umístěn na vlastní záložce táborové hlášenky ve skautISu (druhá v pořadí) a jeho editace je možná ve stejné chvíli, jako editace ostatních údajů hlášenky. Vyplnění všech otázek je povinné a po odevzdání hlášenky jsou odpovědi viditelné jako součást údajů tábora ve skautISu.
  • Pokud se změní místo táboření vašeho oddílu (nebo jiné okolnosti), je možné pro změnu odpovědí v dotazníku, jakož i všech ostatních údajů o táboře, provést po využití tlačítka „doplnit údaje“, které se nachází po odevzdání a schválení hlášenky na poslední záložce „Uzavření a odevzdání“.


Nezapomeňte tedy, že letos při vyplňování táborových hlášenek bude nutné vyplnit i těchto několik jednoduchých otázek o tábořišti. Zároveň velmi děkujeme všem jednotkám za spolupráci a věříme, že výsledky dotazníku plně vykompenzují těch několik málo minut, které bude nutné vyplnění dotazníku věnovat.

Pokud budete mít s některou otázkou problém, pište do komentářů, pokusíme se odpovědět a zdůvodnit potřebu odpovědí v dotazníku.

Ondřej Peřina (Jerry)
zpravodaj VRJ pro organizaci a ICT

Ivo Brzobohatý (Ještěr)
strategické téma nemovitosti

Jan Mesl (Mýval)
manažer skautISu

Save

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1882x

Práce s článkem

4
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

9 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu