....

Chyba na stránce: Ke kandidujícím do ústředních orgánů přibyla nová jména. Pilnou kandidátku podalo pět dívek a žen. - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3109-aktualni-prehled-kandidatu-a-kandidatek-do-ustrednich-organu?autologin=1"

Ke kandidujícím do ústředních orgánů přibyla nová jména. Pilnou kandidátku podalo pět dívek a žen.

Ke kandidujícím do ústředních orgánů přibyla nová jména. Pilnou kandidátku podalo pět dívek a žen.

Součástí materiálů pro delegáty Valného sněmu byl mj. přehled řádných kandidátů a kandidátek do ústředních orgánů, včetně jednotlivých kandidátních listin. Nově jej doplňujeme o pět dívek a žen, které se rozhodly v pilném termínu kandidovat na volené členky Náčelnictva.

Tady jsou jejich krátké medailonky

Ivana Kučerová – Ifanka je od roku 2013 aktivní členkou roverského odboru, v případě zvolení do NJ by se ráda věnovala oblasti Strategie 2022 a její realizaci v praxi, vzdělávání a výchově a podporovala náčelníky při zajišťování chodu Náčelnictva.

Je registrovaná ve středisku Jedovnice, kde působí jako zástupkyně vedoucí oddílu, v minulosti byla opakovaně členkou střediskové rady. Do funkce volené členky Náčelnictva ji navrhuje Výkonná rada, návrh podporuje Miroslav Martínek – Sid, vedoucí roverského odboru.

Kristýna Menclová – Tynus se v případě zvolení do NJ chce zabývat zejména oblastí komunikace a tématu Ochrana a bezpečí dětí, které po revizi přibylo do Strategie 2022.

Je registrovaná ve středisku Stará Boleslav, které aktuálně vede, působí dlouhodobě jako činovnice skautského okresu Praha-východ.

Kateřina Parvonič – Káča – pokud bude zvolena do Náčelnictva, chce se věnovat oblasti výchovy a vzdělávání; iniciovat vznik pracovní skupiny, bude schopná NJ a VRJ poskytovat argumenty podložené návrhy řešení by měly pomoci k rozhodování této oblasti.

Je registrovaná ve středisku Vodňany, má za sebou vedení oddílu a práci na pozici výchovné zpravodajky. Působila ve skautském odboru a OVČINu, byla šéfkou Elixíru a ÚLŠ, šéfredaktorkou Teepku a Skautingu. Dlouhodobě se věnuje vzdělávání, byla vůdkyní či členkou týmů Jihočeské LŠ, VK Pavučina a dalších.

Dagmar Rychnovská – Nutty od roku 2014 je členkou strategického odboru – v NJ by se proto chtěla věnovat hlavně Strategii 2022, oblasti vzdělávání a roli Junáka v dnešní společnosti.

Je registrovaná ve středisku Královo Pole Brno, působí jako lektorka ČLK a ČK Rozrazil.

Helena Večeřová – Agni – v Náčelnictvu se chce věnovat oblasti hospodaření tj. problematice účetnictví, dotací či rozpočtu, k čemuž má i profesní předpoklady.

Je registrovaná ve středisku Rudy Knotka Šumperk, do roku 2005 pracovala na pozici vedoucí střediska, od té doby působí jako předsedkyně revizní komise okresu a kraje.

Doplňujeme, že pilné kandidovat je možné až do Valného sněmu, konkrétně do soboty 25. 3. (přesný čas určí kandidátní komise přímo na VSJ).
O přípustnosti pilných kandidatur rozhoduje Valný sněm - jedná se tedy zatím pouze o návrhy, které Valný sněm schválí či neschválí.
 

Pro připomenutí ještě přidáváme přehled kandidátů a kandidátek v řádném termínu:

Do funkce náčelní kandiduje Eva Měřínská, na místonáčelní s ní kandiduje Vendula Bušková - Véňa.
Do funkce náčelníka kandiduje Marek Baláš - Čiča, na místonáčelníka s ním kandiduje Michal Tarant - Majkl.
 
Na volené členy Náčelnictva kandidují Vladimír Cvrček - Vezír, Kryštof Horn - Krasty, Vítek Koutenský - Pudil, Martin Křivánek - Set, Ladislav Pelcl - Bilbo, Ondřej Pytela - Ondra a Ondřej Vokál - Vokin.
 
Do ÚRKJ kandidují Lenka Tymočová - Borůvka, Ondřej Bartoš - Batole, Radim Brož - Zelí, Jakub Šimurda - Kolibřík a Jiří Velinský - Bob.
 
Do RSRJ kandidují Lucie Procházková - Lucka, Jiří Kubala, Petr Pavlok - Vrána, David Rožek - Doktor, Tomáš Řehák - Špalek a Jan Stejskal - Johan.
 
Za kandidátní komisi VSJ
Lenka Šablová

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1372x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu