....

Chyba na stránce: Vedoucím kontingentu na Světové Jamboree 2019 v USA byl jmenován David Urban - Ňuf - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3116-vedoucim-kontingentu-na-svetove-jamboree-2019-v-usa-byl-jmenovan-david-urban-nuf?autologin=1"

Vedoucím kontingentu na Světové Jamboree 2019 v USA byl jmenován David Urban - Ňuf

Vedoucím kontingentu na Světové Jamboree 2019 v USA byl jmenován David Urban - Ňuf

Každé 4 roky se tisíce skautů a skautek z různých končin světa setkávají vždy v jiné zemi, aby společně strávili dva týdny plné zajímavého programu a vzájemného sdílení. Společně tím udržují krásnou, bezmála stoletou tradici největší skautské akce vůbec – světového Jamboree.

Jamboree 2019 navíc otevírá nový obzor. Hostujícím místem je sice Západní Virginie (USA) k organizaci se ale spojily hned tři národní skautské asociace: Scouts Canada, Asociación de Scouts de México a Boy Scouts of America. Junák – český skaut vypravuje na WSJ 2019 vlastní kontingent o velikosti zhruba 250 účastníků. O hladký průběh příprav, které se rozběhly minulý týden, se stará šéf kontingentu David Urban, řečený Ňuf. Ten byl v řádném výběrovém řízení vybrán spolu se svým týmem ve středu 1. 3. 2017 Výkonnou radou.

Zahraniční zpravodaj a Výkonná rada na Ňufově projektu zejména ocenili, že za cíl nepovažuje jen samotné jamboree, ale pracuje s využitelností akce pro rozvoj nových týmů a aktivit uvnitř Junáka. Ňuf v projektu pěkně popsal způsoby, jakými chce se svým týmem i účastníky pracovat a připravil rozsáhlé cíle, kterých by jeho tým chtěl dosáhnout. Zahraniční zpravodaj i Výkonná rada věří, že Ňuf splňuje předpoklady na vedoucího akce takových rozměrů, a že český kontingent na Jamboree opravdu zaujme. Zároveň děkují ostatním týmům, které se do výběrového řízení zapojily a budou rádi, když budou Ňufovi nápomocny, aby byl potenciál naší organizace plně využit.

Ňuf je v současnosti vedoucím kontingentu na Moot 2017, který proběhne na přelomu července a srpna na Islandu. Znát ho můžete i ze světového Jamboree 2015 v Japonsku či ze středoevropského Jamboree v Doksech v roce 2014, kde obsluhoval kopírku :). Žije v Praze, skautuje v Liberci u přístavu Maják, a pomáhá na Čekatelském lesním kurzu Pračolek a Vůdcovském lesním kurzu Polojasno. Podle jeho slov můžeme od světového Jamboree 2019 v USA očekávat tři velké věci:

Dobrodružství – američtí skauti jsou známí svým zaměřením na dobrodružství a tábořiště, na kterém se bude Jamboree konat, je plné adrenalinových zážitků, např. bmx, lanové překážky, divoká voda, atd.
Celá severní Amerika – jak bylo zmíněno výše, Jamboree 2019 organizují společně mexičani, kanaďani a američani. Na jedné akci tedy poznáme hlavě tyto tři kultury, jejich tradice a aktivity.
Cestování – rádi bychom nabídli zajímavé možnosti cestování před/po akci i účastníkům, aby byl náš společný zážitek co nejkomplexnější.

Markéta Byrtusová, asistentka zahraničního zpravodaje

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 992x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu