....

Chyba na stránce: Nový design. Nové funkce. Nový skautIS. Nyní pro všechny. - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3131-novy-design-nove-funkce-novy-skautis-nyni-pro-vsechny?autologin=1"

Nový design. Nové funkce. Nový skautIS. Nyní pro všechny.

Nový design. Nové funkce. Nový skautIS. Nyní pro všechny.

V průběhu konání XV. valného sněmu ve Velkém Meziříčí v noci z 24. na 25. 3. 2017 došlo ke spuštění nového designu skautISu (skautského informačního systému) pro všechny jeho uživatele.

Prakticky to znamená, že po přihlášení již každý uživatel vidí novou podobu systému, na které jsme pracovali více jak rok a posledních více jak 6 měsíců probíhalo intenzivní testování se skupinou více jak 400 dobrovolníků z celé organizace.

Co se změnilo

  • Celé menu bylo přepracováno a přesunulo se na levou stranu monitoru. Názvy a pořadí záložek byly až na výjimky zachovány. Nyní najdete vše k ovládání skautISu právě v tomto menu.  • Nový a lépe dostupný je také strom jednotek, který na většině míst reaguje a zobrazuje úroveň, ve které právě pracujete. Pokud tedy zpracováváte registraci oddílu, ihned po rozbalení stromu jednotek vidíte všechny družiny, ale i středisko pro rychlý přechod na jinou úroveň.

  • Nová podoba webu je nyní responzivní, to znamená, že se přizpůsobí mobilu, tabletu i velkému monitoru a lze ho tedy mnohem lépe používat i na bezdotykových zařízeních.

  • Na vybraných místech je možné si skautIS přizpůsobit vlastním potřebám. Nově je možné měnit pořadí a velikost dlaždic na domovské stránce. Jednoduchým tažením lze také měnit pořadí záložek horizontálního menu – stačí kliknout na upravit. Jednoduše tak lze odsunout záložky, které tak často nepoužíváte.

  • Na další místa nasazujeme chytré tabulky, které přebírají některé chytré funkce podobně jako v Excelu. Tyto tabulky umožňují například: chytré řazení sloupců, vyhledávání ve sloupci, ale i v celé tabulce, seskupování dle sloupců, přesuny sloupců v tabulce a jejich skrývání, pokud nejsou potřeba, a některé vybrané matematické operace – minima, maxima, průměry, součty v buňkách, kde to dává smysl.

  • Chytřejší je i úvodní stránka "Můj skautIS", která umožňuje nastavit si jaké informace chcete vidět, můžete měnit pořadí i rozložení boxů s informacemi a také si můžete zvolit, kolik oblíbených (lze měnit i názvy položek dle vlastní potřeby) chcete na úvodní stránce mít.

  • Napříč skautISem je zavedeno pamatování si posledního stavu filtrů a řezaní tabulek. Pokud tedy opakovaně používáte např. oblíbené řazení v tabulce členů jednotky, pak toto řazení se zobrazí vždy po přístupu na danou stránku.
     

Dočasně se lze vracet do starého skautISu

Pokud byste si s novou podobou skautISu nevěděli rady, je možné se dočasně přepnout do původního starého designu ikonou "zkumavky" (je umístěna v oranžovém pruhu se jménem). Postupně však bude podpora starého designu klesat a předpokládáme, že do konce letošního roku ji zcela ukončíme.

Nová nápověda a zpětná vazba

S novým skautISem spouštíme také novou nápovědu https://napoveda.skauting.cz, kam postupně přenášíme všechny návody a postupy s obrázky z nového prostředí. V nápovědě také budou detailně popsané jednotlivé prvky a změny nového designu. Do nápovědy se dostanete rovněž prostřednictvím ikony otazníku (zobrazí se úvodní stránka webu nápovědy, nebo pokud existuje, tak i přímo stránka s nápovědou k agendě, ve které se ve skautISu zrovna nacházíte).

VÝZVA: stále hledáme další dobrovolníky - zkušené uživatele skautISu - kteří by nám pomáhali s její tvorbou a doplňováním. Pokud máte zájem, neváhejte se nám ozvat v komentářích nebo e-mailem.

Pro spojení s podporou lze využít ikonu záchranného kruhu, která váš přepne na podporu systému, kam můžete psát své dotazy a připomínky. Pro hlášení nedostatků nového designu či nových nápadů pro další vylepšování skautISu lze využít ikonu smajlíka v modrém pruhu, který se vyskytuje v pravé části každé stránky skautISu.

Používejte nový skautIS naplno

Změn je tedy opravdu mnoho a bude chvíli trvat, než si na nový vzhled každý zvykne. Téměř půlroční testování však ukázalo, že provedené změny jsou změnami k lepšímu a většina ze stovek osob zapojených do testování, si novou podobu oblíbila. Budeme tedy moc rádi, pokud i vám nový skautIS bude přinášet radost a pohodlnou práci. A pokud narazíte na nějaký problém, nebo máte nápad, určitě nám to dejte pomocí zpětné vazby či webu podpory vědět.

 

Jan Mesl (Mýval)
manažer skautISu

Ondřej Peřina (Jerry)
zpravodaj pro ICT a organizaci

(pro kontakt s námi můžete mimo výše popsaného využít také e-mail: registrace@skaut.cz)

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1962x

Práce s článkem

5
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu