....

Chyba na stránce: Časopis Ben Já Mína vám nově automaticky dorazí poštou v jednom balíku - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3164-casopis-pro-nejmensi-ben-ja-mina-je-v-baliku?autologin=1"

Časopis Ben Já Mína vám nově automaticky dorazí poštou v jednom balíku

Časopis Ben Já Mína vám nově automaticky dorazí poštou v jednom balíku

Nově jsme sjednotili způsob rozesílky časopisu Ben Já Mína pro všechny na „v balíku". Jaké nás k tomu vedou důvody, jak si ve výjimečných případech nastavit individuální doručení a že existuje jedna výjimka z „balíkového pravidla" se dočtete dále.

Ben Já Mína je výchovný nástroj

Časopis Ben Já Mína není obyčejný časopis. Je speciální. A to hned z několika důvodů:

 • Od samého počátku byl navržen jako nástroj, jehož záměrem je pomoci vedoucím v práci s benjamínky. Jeho cílem není benjamínky pouze zabavit.
 • Je určen cílové skupině benjamínků ve věku 4 až 7 let. Tedy z větší části těm, kdo ještě neumějí číst. A s časopisem si sami neporadí.
 • Každá dvoustrana je navržena tak, aby byla námětem na skupinovou činnost s časopisem nebo otvírákem pro činnost skupinky na další zajímavou činnost bez něj.
 • S každým balíkem odchází jedna tištěná metodika, která vedoucímu podrobněji popíše a nabídne tipy, co všechno může s danou dvoustranou s benjamínky podnikat.

To jsou vlastnosti, které nejsou pro obyčejný časopis obvyklé. Pokud se rozhodnete přijmout naši nabídku a budete se pro své děti snažit vytěžit z časopisu maximum, tak i způsob práce s ním bude oproti běžnému časopisu neobvyklý.

Když časopis dorazí na adresu benjamínka

Dá se očekávat následující scénář: Rodiče uvidí, že jeho ratolesti chodí pěkný skautský časopis. Pokud ale nebudou mít čas, chuť, prostor atd. s ním dál pracovat, tak si jej benjamínek prolistuje, během chvilky „spotřebuje" stránky k tomu určené a časopis odloží, protože vyčerpá možnosti, jak s ním sám naložit. Pokud budete chtít, aby jej děti donesly na schůzku, nikdy jej nedonesou všechny. Také práce s ním pro ně nebude tak lákavá, protože si jej už osahaly.

Když časopisy dorazí v balíku

Pokud časopisy dorazí v balíku na adresu vedoucího, který s benjamínky pracuje, má vedoucí možnost si časopis předem v klidu projít, projít si metodiku k aktuálnímu číslu, která s balíkem chodí, promyslet si a nachystat si s pomocí časopisu část programu schůzky.

Může se rozhodnout, kterou dvoustranu použít, a kterou nechat na příště. Díky tomu, že vedoucí časopisy donese, mohou mít na schůzce k dispozici časopis všechny děti současně. To je důležité pro využití dvoustrany časopisu jako úvodní motivační části do aktivity. Stejně tak je komplikované, pokud nemají časopis všechny děti v případě, když aktivita spočívá v práci s časopisem samotným.

Po aktivitě lze časopis od dětí opět vybrat a práci s ním dávkovat do dalších schůzek. Domů časopis benjamínkům můžeme dát, až použijeme všechny vybrané části. Když víme, že jsme z časopisu vytěžili tolik, kolik jsme chtěli.

Proč budou nyní chodit Ben Já Mína v balíku i když mám nastaveno doručování na adresy

Oproti plánu bohužel nedostatečné technické promyšlení současného systému způsobilo, že naprostá většina časopisů byla nastavena mimo balík, aniž by to vedoucí sám určil. Považujeme to systémově za špatné, a proto nastavení nyní měníme.

Došlo k jednorázovému přenastavení u všech na zasílání "v balíku". S tím, že toto nastavení je následně možné změnit na individuální zasílání. Pokud tak již někdo rozmyšleně učinil, omlouváme se mu tímto, že tak musí (naposledy) učinit znovu.

Do každého balíku, tj. u dvou a více časopisů přidáváme vedoucímu zdarma tištěnou metodiku pro práci s časopisem.

Kdy je vhodná rozesílka na adresy dětí a jak ji nastavit

Zasílání na adresu dítěte je vhodné v případě, když s benjamínky nepracujeme jako se samostatnou skupinou. A máme např. jednoho, dva benjamínky integrované v šestce vlčat nebo světlušek a současně jim nechceme nechat posílat Světýlko, protože zdaleka nečtou. Dále se hodí pro případy, kdy časopis odebírají děti někoho z vedoucích, které ještě do oddílu nechodí.

První časopis po registraci ze zasílán vždy domů rodičům

Pokud je benjamínek nově registrován, dojde u prvního časopisu k zaslání automaticky vždy domů rodičům, pokud oddíl využívá zasílání tzv. balíčku pro rodiče nováčků. Následující časopis již bude standardně chodit v balíku, pokud vedoucí nenastavil jinak.

Nevíte si rady, máte podnět, ozvěte se

Pokud věci nefungují tak, jak mají, nebo potřebujete s nastavením rozesílky poradit, ozvěte se prosím na tdc@skaut.cz nebo do facebookové skupiny Ben Já Mína. Můžete napsat také s podnětem či potvrzením dobrého stavu.

Co říká článek dlouze nyní stručně

 • Časopis Ben Já Mína je výchovným nástrojem.
 • Jeho cílem je pomáhat vedoucím v rozvoji benjamínků při práci se skupinou. Nikoli benjamínky časopisem pouze zabavit.
 • Aby se dosahování cíle usnadnilo, je základně nastaven na rozesílku v balíku.
 • V balíku měl být správně nastaven všem již od počátku, protože však bylo nastavení chybné, jednotíme nastavení rozesílky pro všechny na "v balíku". Toto nastavení je možné změnit.
 • Zasílání na adresu dítěte doporučujeme v případě, že s benjamínky nepracujete jako se samostatnou skupinou.
 • Hodí se tam, kde nepracujete s benjamínky jako se skupinou.
 • S každým balíkem (od dvou časopisů) chodí také metodika, která nabízí způsoby, jak s rubrikami pracovat.
 • Výjimkou je balíček pro nováčky. Pokud je benjamínek nově registrován, dojde u prvního časopisu k zaslání automaticky vždy domů rodičům, pokud oddíl využívá zasílání tzv. balíčku pro rodiče nováčků.)

 

Nastavení ve skautISu

 
 
Denisa Sochorcová
junior zpravodajka pro program

Save

Save

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1996x

Práce s článkem

3
kladných hlasů

Diskuse o článku

1 Názor
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu