....

Chyba na stránce: Dubnový Skautský svět se ohlíží za Valným sněmem i skautskou dobročinností - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3168-dubnovy-skautsky-svet-se-ohlizi-za-valnym-snemem-i-skautskou-dobrocinnosti?autologin=1"

Dubnový Skautský svět se ohlíží za Valným sněmem i skautskou dobročinností

Dubnový Skautský svět se ohlíží za Valným sněmem i skautskou dobročinností

Jakou proměnou prošly dobročinné akce Junáka v posledních letech s podrobným pohledem na tu nejaktuálnější - Skautský dobrý skutek. Čtyři strany o nedávném valném sněmu. Rozhovor s Tomášem Halíkem. To všechno mimo jiné najdete v čerstvém vydání Skautského světa.

V tematickém článku jsme se podrobně podívali na skautské dobročinné akce v novodobé historii naší organizace. Při jeho čtení tak projdete od sbírek, potravin a léků na začátku devadesátých let pro obyvatele válkou zasažené bývalé Jugoslávie, přes sbírky Pomozte dětem, až po nejnovější akce Postavme školu v Africe a Skautský dobrý skutek. Dozvíte se i, proč došlo k přechodu od africké sbírky k dobrému skutku a jak je tato změna prozatím hodnocená.

Celé číslo v PDF je ke stažení zde: Skautský svět (duben 2017) (PDF)

V dubnovém čísle mimo jiné najdete tyto články:

  • Církve si mohou vzít ze skautů příklad - rozhovor s knězem, teologem a pedagogem Tomášem Halíkem o odkazu Charty 77, současné migraci do Evropy i tom, čím může být skauting inspirativní pro zdejší církve.

  • Tak jsme sněmovali - Jak to vypadalo na letošním valném sněmu a jaké výsledky přinesl?

  • Sto let třech orlích per - Letos v létě uplyne sto let od vzniku zkoušky, o kterou se někdy pokoušel snad každý starší skaut či

skautka. Čím to, že za sto let neztratila nic na své přitažlivosti a další a další generace si touží přišít nášivku se symbolem zkoušky na kroj?

  • Smysly na cestách - Jaro i nadcházející léto lákají k výletům. Vybrali jsme pro vás 9 extra zajímavých tipů pro návštěvu zajímavých 

míst se zajímavými programy.

Skautský svět
je časopis pro skauty a skautky nad 24 let, tedy především pro činovníky a oldskauty. Měl by přinášet inspiraci a náměty na činnost i růst. Umožnit dospělým skautům se sledovat dění ve skautingu, zapojovat se do něj a být mu nápomocni.

Chcete si Skautský svět přiobjednat?

Jedno číslo Skautského světa stojí 25 Kč. Přiobjednání není složité.

• Pokud jste členy Junáka, stačí Skautský svět přiřadit k patřičnému jménu ve skautISu. Aby tato přiobjednávka byla platná, musí ji autorizovat odpovědný činovník vašeho střediska.

• Pokud členy Junáka nejste, využijte k objednání webovou stránku send.cz

Za redakci
Zeman Václav (Šík)
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 866x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu