....

Chyba na stránce: Konkrétní nápady, jak může vypadat podpora výchovy. Velký inspiromat! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3174-strediska-podporte-sve-oddily?autologin=1"

Konkrétní nápady, jak může vypadat podpora výchovy. Velký inspiromat!

Konkrétní nápady, jak může vypadat podpora výchovy. Velký inspiromat!

Na valném sněmu ve Velkém Meziříčí vytvořilo na tři sta činovnic a činovníků velký inspiromat zcela konkrétních nápadů, jak může na našich střediscích vypadat podpora výchovy. Stavěli přitom na (nejen) výchovných nástrojích, které jsou už nyní dostupné, žádné vzdušné zámky. Najdete tam náměty na to, jak podpořit práci se stezkou či odborkami, ale také například jak podporovat interní komunikaci, ocenění dobrovolníků, službu společnosti, nebo vzdělávání činovníků. Kompletní inspiromat najdete zde a vězte, že do něj dalšími nápady můžete sami přispět.

Podpora výchovy se mnohokrát skloňovala nejen v předsněmové diskusi. A druhým dechem často zaznívala otázka „Co to vlastně je?“. Nabízíme vám konkrétní odpověď! A vlastně ne jen jednu, ale rovnou desítky. Můžete z nich vybírat, co se hodí zrovna pro vaše oddíly či středisko.

Malá ochutnávka:

  • Díky hodnocení kvality můžete propojit oddíl, který je v nějaké konkrétní oblasti velmi dobrý, s oddílem, který právě zde má rezervy, a zprostředkovat výměnu zkušeností.
  • Uspořádejte na středisku teambuildingovou akci pro činovníky a rádce, která skrz společné zážitky pomůže vzájemnému poznání, navázání vztahů a přemostění generačních rozdílů.
  • Pozvěte na střediskovou radu člověka ze skautského odboru, který poradí vedoucím, jak vhodně pracovat se stezkami nebo představí odborky.
  • Upozorněte čas od času skrze střediskové facebookové stránky na zajímavý metodický článek z časopisu, který by vedoucí neměli minout.

A aby toho nebylo málo, inspiromat obsahuje také řadu nápadů pro okresy a kraje. Nahlédněte a dejte své jednotce výš vědět, jaká podpora by se vám hodila.

Neváhejte investovat energii střediska do podpory výchovy, stojí to za to!

Michal Bureš (Bumerang)
koordinátor projektu Podpora výchovných zpravodajů

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 482x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu