....

Chyba na stránce: Nové odborky jsou kompletní. Už můžete objednat i nášivky! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3233-odborky-hotovy-vcetne-nasivek?autologin=1"

Nové odborky jsou kompletní. Už můžete objednat i nášivky!

Nové odborky jsou kompletní. Už můžete objednat i nášivky!

Nášivky byly to poslední, co z potřebných materiálů k plnění odborek chybělo. Teď už jsou konečně skladem a můžete je vesele objednávat, abyste je měli připravené do tábora :) Pojďte se s námi podívat, co všechno vlastně máte k dispozici a k čemu vám to poslouží! 

Web odborek

Web odborek je hlavní rozcestník, kde najdete všechny potřebné informace.

Každý skaut i skautka ke svému plnění potřebují odborkový list. Najdou tam vše, od počtu aktivit, které mají splnit, přes jednotlivé aktivity i krátké ohlédnutí za plněním aktivity.

  • Najdete zde brožurku k odborkám, kde se můžete dozvědět, jak odborky fungují a jak je zavést do oddílu.

Na 16 stranách se dozvíte, pro koho jsou odborky, co je jejich cílem, jak fungují patroni, jak funguje pracovní list, seznam odborek i nápady, jak odborky zavést do oddílu.

  • Můžete stáhnout plakát k odborkám. 

Na plakátu je všech 56 odborek včetně jejich názvů a oblastí, do kterých patří. Má sloužit motivačně pro děti, esteticky do klubovny a jako přehled všech odborek najednou.

Obrázky ve formátech png a vektorech by vám s pomocí nového grafického manuálu měly posloužit k vytvoření těch nejhezčích diplomů nebo vlastních plakátů, samolepek či něčeho jiného.

Přemýšlíte, jak udělat program na odborku? Hledáte prostě jen inspiraci na tábor či výpravu? Využijte článků z časopisů (Skaut, Roverský kmen, Skauting), které jsou pod jednotlivými obrázky obdborek po rozkliknutí.

Desky s odborkami z TDC

V deskách je všech 56 pracovních listů, vytisknutá brožurka a plakát velikosti A2 k odborkám. Je tu také kapsička, kam se dá vložit papír/notýsek A6.

Nášivky

Všech 56 nášivek je dostupných v JUNu. První várka speciálně na tábory, některé netáborové jsou v minimálních počtech, ale budou se postupně doobjednávat.

 

Představování odborek

Chcete se o odborkách dozvědět víc? Uvidíte nás na Obroku, kde si budete moci vyzkoušet některé úkoly naživo, např. Hackera/Hackerku, Deskovkáře/Deskovkářku, Skautského historika/Skautskou historičku, Uzlaře/Uzlařku, Tanečníka/Tanečnici a další...

Rádi přijedeme odborky představit na kurz, oddílům a střediskům v rámci vzdělávání na klíč.

Co ještě můžete k odborkám čekat v budoucnu?

 

Nové odborky!

Chybí vám mezi odborkami nějaká? Nám ano. Můžete se těšit např. na odborku Kuchař/Kuchařka. Pokud máte nápad, napište, můžeme se domluvit.

Články v časopisech

V časopisech vycházejí články, které vám mohou pomoci s plněním odborky nebo s programem zaměřeným na dané téma. Co nás čeká v červnových číslech? V časopisu Skaut odborky Elektronik/Elektronička, poslední díl seriálu k Fotografovi/Fotografce a Rukodělkář/Rukodělkářka, v Kapitánské poště metodika k Plavci/Plavkyni využitelná pro suchozemské i vodáky.

Sdílení zkušeností

Máte pěknou fotku z plnění, zajímavé postřehy, co funguje, nebo nefunguje? Nějaký originální způsob, jak zavést odborky v oddíle? Pošlete nám je na odborky@skaut.cz a rádi je uveřejníme 

 

Všechny odkazy přehledně

 

Pavla Sýkorová - Gymi
Koordinátorka projektu skautských odborek
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1422x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu