....

Chyba na stránce: Přihlašování na světové Jamboree 2019 v USA odstartovalo! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3234-prihlasovani-na-svetove-jamboree-2019-v-usa-odstartuje-uz-za-14-dni?autologin=1"

Přihlašování na světové Jamboree 2019 v USA odstartovalo!

Přihlašování na světové Jamboree 2019 v USA odstartovalo!

Objev Nový svět! Stojí před tebou příležitost přihlásit se na největší mezinárodní skautskou akci vůbec - světové Jamboree. Proč bys do toho měl/a jít?

  • Objevíš Nový svět se vším všudy - tohle Jamboree totiž pořádají hned tři velké skautské organizace Severní Ameriky - Boy Scouts of America, Scouts Canada a Asociación de Scouts de México. Organizační tým českého kontingentu navíc poprvé v historii chystá i možnost procestovat kus USA ještě před začátkem akce.
  • Zažiješ hromadu adrenalinu na jednom místě - Summit Bechtel Reserve v Západní Virginii je totiž unikát mezi tábořišti. Na rozloze 3 700 fotbalových hřišť najdeš jeden z nějvětších uměle vytvořených horolezeckých areálů, přes 5 mil zip linových tras, 36 mil cross country a sjezdů pro horská kola a v neposlední řadě rafting na divoké vodě. To všechno v těsné blízkosti úchvatného národního parku New River Gorge.
  • Budeš mít šanci poznat skauty z více než 180 zemí světa - zajímá tě třeba, kolik máš společného se skauty z pouštního Jordánska, chceš se vyptat argentinských skautů na výpravy k břehům antarktidy nebo skautů z Indonésie na boj o záchranu džungle? Jamboree ti nenabídne jen odpovědi na takové otázky, ale i možnost navázat trvalá přátelství.
  • Naučíš se toho spoustu nejen o sobě, o skautingu a o světě - třeba se díky Jamboree dostaneš poprvé na jiný kontinent. Uvědomíš si, co pro tebe znamená být z Evropy a z České republiky. Vyzkoušíš, jestli dokážeš být svým skautským přátelům oporou tisíce kilometrů od klubovny či tábořiště.

 

Co bys měl/a vědět?

  • Účastníky se mohou stát skauti a skautky od 14 do 17 let.
  • Pokud je ti nad 18, můžeš se hlásit také jako vedoucí patroly nebo jamoddílu, či člen mezinárodního servis týmu - IST.
  • Přihlašování poběží do podzimu, tak moc neváhej!
  • Od WSJ 2019 v USA tě dělí jen 1 přihláška, 25 měsíců a 7292 kilometrů.

 

Kam by ses měl/a koukat?

 

V případě jakýchkoliv dotazů neváhej napsat na jamboree@skaut.cz nebo na international@skaut.cz.

Rozhodnutí je na tobě! :)

Markéta Byrtusová - asistentka zahraničního zpravodaje 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2462x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Diskuse o článku

15 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu