....

Chyba na stránce: Na KORBU se kreativitě meze nekladou, roveři jej připravují sami - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3251-na-korbu-se-kreativite-meze-nekladou-roveri-jej-pripravuji-sami?autologin=1"

Na KORBU se kreativitě meze nekladou, roveři jej připravují sami

Na KORBU se kreativitě meze nekladou, roveři jej připravují sami

Korbo je svět svobody a zodpovědnosti pro rovery a rangers. Zajištěno je jen místo a zázemí, program ro ostatní připravují účastníci sami. Určují, čím naplní svůj čas. Roveři se mohou navzájem učit, inspirovat nebo jen tak blbnout a bavit se.

Myslíme si a nejsme sami, že KORBO má v dnešním světě a v budoucnosti smysl, protože vede mladé skauty k samostatnosti. A věříme, že dovedou sami připravit plnohodnotný program. „Přesně to v českém Junáku chceme. Aby roveři a rangers byli iniciativní a dokázali zabavit sami sebe smysluplnou zábavou,” souhlasí s námi Nutty, členka náčelnictva.

Setkání se letos uskuteční o prodlouženém víkendu 27. září až 1. října v keltském skanzenu v Nasavrkách nedaleko Pardubic. Registrace za 400,- je otevřena do 27. června na korbo.skauting.cz

Podobné akce se osvědčují ve světě i Česku. Na loňské pilotní KORBO přijelo sdílet nápady asi 160 lidí. Korbiči a korbičky zorganizovali pro ostatní velkou noční hru Anubis a další menší hry, ukázali moravské tradice a také se podávala ranní kávu, sborově zpívalo, hodně debatovalo nebo se šilo – sebou při tancování i při výrobě plyšových koček.

Letošní Korbo může být ale úplně jiné. Program vždy závisí na tom, kdo přijede a co si připraví. Může to být trochu risk, ale také dobrodružství a zábava. Pokud vás myšlenky KORBA baví, registrujte se a doporučte jej roverům a rangers ve svém okolí. Více o akci prozradí video: https://youtu.be/HF5mPIXHqKQ

 

Za přípravný tým KORBA (který se na akci také zařadí mezi ostatní účastníky)

Kristýna Bardová

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1165x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu