....

Chyba na stránce: Uspořádejte skautskou programátorskou akci v rámci podzimního CodeWeekEU a získejte na ni finanční podporu - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3387-usporadejte-skautskou-programatorskou-akci-v-ramci-podzimniho-codeweekeu-a-ziskejte-na-ni-financni-podporu?autologin=1"

Uspořádejte skautskou programátorskou akci v rámci podzimního CodeWeekEU a získejte na ni finanční podporu

Uspořádejte skautskou programátorskou akci v rámci podzimního CodeWeekEU a získejte na ni finanční podporu

Zapojte a nadchněte děti a mládež do 24 let do kódování a digitalizace. Ukažte jim, jaká může být s technologiemi zábava. Iniciativa Meet and Code vám přispěje až 400 eur na uspořádání události  zaměřené na technologie a kódování v rámci podzimního CodeWeekEU.

Evropský týden programování (CodeWeekWU) se koná od 7. do 22. října. Cílovou skupinou akcí jsou děti a mladí lidé ve věku 8 až 24 let, kteří by měli být uvedeni do světa technologií a programování zábavnou formou. Záměrem těchto akcí je ukázat mladým lidem, jak může být programování zábavné, a jak může být použito k realizaci různých nápadů.

Iniciativa Meet and Code poskytuje prostředky na uspořádání akce související s tématem programování, které jsou organizované v rámci a během Evropského týdne programování. Nápady na akce mohou být předkládány pouze online od 1. července do 15. září 2017.

Naplánovat a realizovat akce pro děti a mládež mohou různé skupiny nebo aktivní jedinci jako jsou školy, IT specialisté, podniky nebo počítačové kluby. O grant na pořádání akce však může zažádat pouze nestátní nezisková organizace. Jedna organizace může předložit několik různých nápadů na akce. Každý nápad na akci, který bude vybrán k finanční podpoře, má šanci získat až 400 eur.

Uspořádáním akce v rámci CodeWeekEU navíc můžete pomoci vašim nadějným oddílovým programátorůmsplnit novou skautskou odborku Ajťák / Ajťačka!

Podrobnější informace naleznete na www.meet-and-code.org (stránky jsou i v českém jazyce), kde se rovněž můžete registrovat a přihlásit své nápady na akce.

Možné formáty akce zahrnují hackathony, programovací workshopy, přednášky, filmové akce, soutěže, robotické kurzy a jiné. Vaší představivosti se meze nekladou. Nápady na různé akce, prezentace a užitečné nástroje najdete také na http://codeweek.eu/resources/.

Získané finanční prostředky mohou organizace využít na veškeré náklady související s organizací akce a s ní samotnou.

Uvažujete o pořádání podobné akce? Dejte nám vědět na komunikace@skaut.cz, velice rádi bychom se o vaší akci dozvěděli!

Břetislav Krejsa (bretislav.krejsa@skaut.cz)
projekový pracovník pro skautské weby a interní komunikaci

 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 658x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu